Premier League | Frustrovaní a ignorovaní. Fanoušci Arsenalu sepsali silnou výzvu šéfovi | iSport.cz
15. července 2019 • 12:30

Frustrovaní a ignorovaní. Fanoušci Arsenalu sepsali silnou výzvu šéfovi

Autor: vma
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Vémola zpovídal fotbalové legendy
iSport podcast: Proč chce West Ham Masopusta? Jak je to se zájmem o Stancia?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fanouškům Arsenalu dochází trpělivost. Klub ze severního Londýna bude v příští sezoně hrát jen Evropskou ligu a příznivci „Gunners“ nechtějí dál přihlížet pozvolnému pádu slavné značky. V přestávce se spojily velké fankluby a poprvé společně vyzývají majitele Stana Kroenkeho k akci.Fanoušci Arsenalu jsou zvyklí na vyprodaný stadion, velké hvězdy a trofeje. Jenže za posledních 12 let Gunners získali jen tři – v FA Cupu. Místo velkých posil přišel zatím jen brazilský teenager Gabriel Martinelli a klub se chystá na třetí sezonu v řadě bez Ligy mistrů. Jen pár týdnů poté, co fandové museli se skřípajícími zuby sledovat, jak nenávidění rivalové z Tottenhamu hrají v Champions League finále.

„Jako fanoušci jsme poslední dekádu s frustrací sledovali, jak výkony mužstva klesají. A mimo hřiště jsme se nikdy necítili víc nevyslyšení, odstrčení a ignorovaní,“ píše se v prohlášení „We care, do you?“, které se šíří mezi fanoušky na sociálních sítích.

Neutěšený stav severolondýnského klubu způsobil, že se pod výzvu podepsalo hned 16 fanouškovských skupin bez ohledu na to, jak jsou mezi sebou rozhádané. Jsou mezi nimi i licencované fankluby zastoupené v akcionářské struktuře kanonýrů.

Účelem je přinutit majitele, amerického miliardáře Stana Kroenkeho k akci. Výsledkem mají být minimálně změny ve vedení klubu a zlepšení komunikace. 71letý Kroenke vlastní Arsenal od roku 2007.

Jeho zájmy zastupuje v Londýně především jeho syn Josh, v portfoliu Kroenke Sports & Entertainment jsou i fotbaloví Colorado Rapids, Los Angeles Rams (hrající americký fotbal) nebo boxlakrosoví Colorado Mammoth.

Tisíce prázdných míst

„Arsenal je na křižovatce a je potřeba něco změnit. Všichni signatáři výzvy čekají od Stana Kroenkeho nějakou smysluplnou akci, která by klub oživila. Je potřeba začít lepším managementem, aby se stadion stal opět místem sounáležitosti,“ vyzývají fanoušci.

Kromě špatných výsledků mají být důkazem úpadku klubu i tisíce prázdných míst na Emirates, vyprodáno už je jen na nejprestižnější zápasy. Ani na to nejsou fandové zvyklí a věří, že změna ve vedení a strategii by Arsenal znovu přiblížila anglickým žralokům jako jsou Manchester City nebo Liverpool.

Vedení Arsenalu se k iniciativě zatím nevyjádřilo. Signatáři se upínají k příštímu čtvrtku, 25. července se má konat dlouho plánované setkání managementu s pozvanou skupinou fanoušků. Tam příznivci Gunners čekají odpovědi.

Vše o Arsenalu čtěte ZDE>>>

Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud