Koscielny naštval Arsenal svlečeným dresem. Neuctivé, čertí se legenda | iSport.cz
7. srpna 2019 • 11:37

Koscielny naštval Arsenal svlečeným dresem. Neuctivé, čertí se legenda

Autor: pav
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Kluž - Slavia 0:1. Rozhodl Masopustův volej, Kolář chytil penaltu SESTŘIH LM: Kluž - Slavia 0:1. Rozhodl Masopustův volej, Kolář chytil penaltu
RUDEJ FANDA: Zavadil je jako moje tchyně. Ať se Hašek v kabině podělí RUDEJ FANDA: Zavadil je jako moje tchyně. Ať se Hašek v kabině podělí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenhle odchod nebyl zrovna hodný kapitána. Francouzský stoper Laurent Koscielny si vytrucoval přestup a mohl se tak převléknout z dresu Arsenalu do barev Bordeaux. Doslova. Video francouzského celku, ve kterém někdejší kapitán "Gunners" s úsměvem svléká dres londýnského týmu, vyvolalo mezi fanoušky pozdvižení. A radost nemá ani jedna z největších ikon "kanonýrů", Ian Wright.Koscielny v Arsenalu vyrostl ve světovou hvězdu. Přicházel před devíti lety jako neznámý stoper z nováčka Ligue 1 Lorientu, postupně se vypracoval v hlavní oporu obranné řady a s rostoucími zdravotními potíži Pera Mertesackera začal na ruku navlékat kapitánskou pásku. Očekávalo se, že tomu tak bude i v nadcházející sezoně, Koscielny ale najednou otočil. Odmítl jet s týmem na soustředění do USA a víceméně dal najevo, že už za Arsenal neplánuje nastoupit a chce domů, do Francie.

Z kapitána a novodobé klubové ikony byl rázem vyvrhel. Zájem o stoperovy služby projevilo několik francouzských týmů, chvíli to vypadalo, že zamíří do Rennes, nakonec jej ale za 5 milionů eur získalo Bordeaux. Fotbalové přestupy sledujte ONLINE>>>

Tým, jehož barvy dlouhá léta hrdě nosil český záložník Jaroslav Plašil, se rozhodl, že nový pilíř zadní řady představí poměrně netradičně. Natočil krátké video, na kterém je Koscielny ještě v dresu Arsenalu, ten ale s úsměvem vysvlékne a odhalí, že pod ním měl další dres - Bordeaux.

"Gratuluji, vyhráli jste cenu za nejhorší přestupové video všech dob," kroutí hlavou mnozí fanoušci v komentářích. Příznivcům Arsenalu zase vadí neúcta, kterou Koscielny i jeho nový klub ukázali poté, co Londýňané vyšli vstříc jeho žádosti o odchod.

A pěkně naštvaný je třeba i Ian Wright, druhý nejlepší střelec v historii klubu, který si svou frustraci vylil na Twitteru. "Tohle bolí. Taková neúcta. Měl by ses stydět za to, jakým způsobem jsi náš klub opustil po 9 letech! Dostal jsi, co jsi chtěl, a stejně sis musel rýpnout. Doufám, že ti to stálo za to," pokáral 55letý Wright francouzského stopera.

Nutno říct, že Koscielny se s "kanonýry" nerozloučil jen zahozením dresu. Na svém instagramovém profilu přece jen věnoval bývalému zaměstnavateli pár vřelých slůvek. "Strávil jsem v Arsenalu skvělé roky, devět let, během kterých jsem se učil, rostl a vyvíjel. Udělalo to ze mě hráče, jakým teď jsem. Vidím tento přestup jako zlomový bod v mé kariéře, ale i v životě chlapa od rodiny. Doufám, že pochopíte, že nikdy nemůžu být dostatečně vděčný za léta strávená v Arsenalu. Jsem si vědom všeho, co mi klub a fanoušci dali," napsal.

Bordeaux i s novou defenzivní posilou začne novou sezonu v sobotu na hřišti Angers. Arsenal, který stojí před rozhodnutím o jmenování nového kapitána, se pustí do boje o den později v Newcastlu.

Fotbalový měsíčník nejen pro teenagery! Časopis Sport GÓÓÓL objednávejte elektronicky zde »

Nový Sport Góóól je v prodeji od 5. srpna

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

2. kolo
Články odjinud


Články odjinud