Premier League | Kádr za miliardu eur. Citizens prolomili hranici, jsou nejdražším týmem historie | iSport.cz
10. září 2019 • 12:53

Kádr za miliardu eur. Citizens prolomili hranici, jsou nejdražším týmem historie

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth? Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth?
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vítězové Premier League Manchester City jsou prvním klubem historie, který na svůj současný kádr vynaložil více než jednu miliardu eur (25,9 miliardy korun). Vyplývá to ze studie fotbalové sekce Mezinárodního centra pro sportovní výzkumy (CIES) v Neuchatelu.Manchester City se přehoupl přes miliardovou hranici v červenci, kdy v rekordním klubovém transferu získal za 70 milionů eur záložníka Rodriho z Atlética Madrid. Hodnota kádru City aktuálně činí 1,014 miliardy eur.

Na druhém místě jsou francouzští mistři Paris Saint-Germain (913 milionů eur), třetí je španělský gigant Real Madrid (902 milionů eur).

Průzkum CIES Football Observatory zohlednil přestupy od roku 2010 v pěti nejprestižnějších evropských ligách (Anglie, Německo, Itálie, Španělsko a Francie). Na opačném konci žebříčku se krčí německý Paderborn, jenž současný kádr sestavil za pouhé čtyři miliony eur.

 
9. kolo
Články odjinud


Články odjinud