Premier League | Arsenal ztratil vedení a s Watfordem jen remizoval. Wilson obral Everton | iSport.cz
16. září 2019 • 22:55

Arsenal ztratil vedení a s Watfordem jen remizoval. Wilson obral Everton

Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit  Rolinek po návratu: Nepřišel jsem někomu brát místo, chci Dynamo zachránit
Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel Kladno - Kometa Brno: Zaťovič přebral kotouč od Plekance, ale na Godlu si nepřišel

Fotbalisté Arsenalu v 5. kole anglické ligy na hřišti posledního Watfordu neudrželi dvoubrankové poločasové vedení a remizovali 2:2. "Kanonýři" tak nevyužili šanci poskočit na třetí místo tabulky a jsou sedmí.

Arsenal byl v prvním poločase hodně efektivní. Ve 21. minutě Sead Kolašinac vybídl Pierre-Emericka Aubameyanga a ten střelou z otočky otevřel skóre. Po půl hodině hry gabonský útočník přidal druhý gól zblízka ze snadné pozice, kterou mu připravil Ainsley Maitland-Niles.

Druhý poločas však hosté nezvládli. Vše odstartoval velkou chybou obránce Sokratis Papastathopulos, jehož rozehrávku vystihl Gerard Deulofeu a Tom Cleverley v 53. minutě propálil brankáře Bernda Lena. Watford z velké převahy v 81. minutě vyrovnal. Stoper David Luiz v pokutovém území podkopnul Roberta Pereyru a ten penaltu sám proměnil. Arsenal už remízu s vypětím sil ubránil.

Watford, který londýnského soupeře přestřílel v poměru 31:7, při obnovené premiéře trenéra Quiqueho Sáncheze Florese získal teprve druhý bod v aktuální sezoně Premier League.

Ve druhém dnešním zápase Everton prohrál v Bournemouthu 1:3. Dva góly vstřelil útočník Callum Wilson, jednou se za domácí prosadil Ryan Fraser. Na průběžných 1:1 vyrovnal Dominic Calvert-Lewin.