Šok pro giganty z Manchesteru! City ztrácí na Liverpool, padli i United

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Obhájce titulu Manchester City prohrál v 8. kole anglické fotbalové ligy překvapivě doma s Wolverhamptonem 0:2, oba góly dal v závěru utkání Adama Traoré. Manchester United podlehl v Newcastlu 0:1, utkání gólem rozhodl při svém debutu v nejvyšší anglické fotbalové lize devatenáctiletý Matthew Longstaff. Chelsea zvítězila v Southamptonu 4:1 a uspěl také její londýnský rival Arsenal, který si poradil 1:0 s Bournemouthem.

Po bezgólovém prvním poločase dobývali favorizovaní "Citizens" branku Ruie Patrícia marně i po změně stran. Ve druhém dějství navíc inkasovali hned pět žlutých karet.

Nejblíže ke gólu byl David Silva, který z přímého kopu trefil tyč. V závěru udeřili hosté, v 80. minutě a v nastaveném čase po dvou brejkových situacích překonal Edersona střelami na přední tyč Traoré.

"Citizens" poprvé prohráli pod vedením trenéra Pepa Guardioly domácí ligový zápas bez vstřelené branky. Na vedoucí Liverpool ztrácejí už osm bodů. "Vlci" naopak potvrdili, že od začátku minulé sezony jsou bodově nejúspěšnějším týmem mimo "velkou šestku" v utkáních právě proti šesti největším anglickým týmům.

Debutant Matthew Longstaff nastoupil ve středu pole po boku svého staršího bratra Seana a svou první střelou na branku v úvodním dějství hned trefil břevno. V 72. minutě už ale jeho utažená rána zpoza vápna skončila v síti a stal se nejmladším hráčem "Strak", který skóroval při své ligové premiéře.

Trenér Steve Bruce porazil Manchester United na 23. pokus poprvé v kariéře. Zároveň tím oslavil svůj 400. zápas na lavičce v Premier League.

Newcastle se výhrou odpoutal ze sestupových příček a ztrácí jen bod na svého dnešního soupeře. "Rudí ďáblové" jsou s devíti body na 12. místě a zažívají nejhorší vstup do sezony od ročníku 1989/90.

Chelsea vstřelila Southamptonu tři góly v prvním poločase. Po změně stran výsledek ještě pojistila a výhrou 4:1 se posunula na páté místo tabulky. Jeden z gólů dal Tammy Abraham, který s osmi zásahy dostihl v čele tabulky střelců Premier League Sergia Agüera.

Utkání Arsenalu s Bournemouthem rozhodla jediná trefa Davida Luize z deváté minuty. "Kanonýři" se na třetím místě dotáhli na rozdíl jednoho bodu k druhému Manchesteru City.