Premier League | Reakce na kritiku VAR v Anglii. Musí se zrychlit, stojí v prohlášení ligy | iSport.cz
15. listopadu 2019 • 11:07

Reakce na kritiku VAR v Anglii. Musí se zrychlit, stojí v prohlášení ligy

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
TOP GÓLY 20. KOLA: Parádní akce Slavie a Škodova třešnička, Shejbalův halfvolej TOP GÓLY 20. KOLA: Parádní akce Slavie a Škodova třešnička, Shejbalův halfvolej
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení anglické fotbalové ligy slíbilo vylepšit a zrychlit rozhodování videa při zápasech. Společně s komisí rozhodčích o tom informovalo poté, co se technologie, kterou Premier League využívá v této sezoně poprvé, stala v poslední době terčem rozsáhlé kritiky.Využití videa vyhodnocovalo vedení soutěže na čtvrtečním jednání a šéf rozhodčích Mike Riley uznal, že je potřeba zapracovat na zlepšení. "Je nutné dodržovat konzistenci rozhodnutí, rozhodovací proces se musí zrychlit a zlepšit se musí i komunikace s fanoušky," citovala agentura Reuters prohlášení Premier League.

Hlavním cílem je zrychlení rozhodovacího procesu. Riley uvedl, že v budoucnu bude také fanouškům lépe vysvětleno, proč se videorozhodčí konkrétním incidentem zabývá. "Přehodnotíme celý systém a budeme řešit jen jasné a závažné prohřešky. Chceme udržet rychlost a tempo anglického fotbalu," konstatovala liga v prohlášení.

Zatímco v italské nebo německé lize hlavní rozhodčí jde často přezkoumat verdikt k monitoru u hřiště, v Anglii k tomu hlavní rozhodčí i nadále nabádáni nebudou. "Zdůraznili jsme, ať to dělají jen v případech, kdy jde o přehlédnutý incident nebo když je verdikt videorozhodčího zaskočí," stojí v prohlášení.

 
17. kolo
Články odjinud


Články odjinud