Premier League | Arsenal rozebral Newcastle, Tottenham přestřílel Aston Villu. Pálil Son | iSport.cz

Arsenal rozebral Newcastle, Tottenham přestřílel Aston Villu. Pálil Son

0
Nejlepší sportovní dokumenty: Senzace o Naganu, skvělý pohled na Sennu a F1
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?

Fotbalisté Tottenhamu v anglické lize zvítězili na hřišti nováčka Aston Villy 3:2, naplno bodovali potřetí za sebou a poskočili na páté místo tabulky. O triumfu hostů rozhodl až ve čtvrté minutě nastavení Son Hung-min, který v zápase 26. kola vstřelil dva góly. Další londýnský tým Arsenal doma deklasoval Newcastle 4:0, v Premier League zvítězil po čtyřech remízách v řadě a posunul se na desátou příčku.

Tottenham nezačal dobře a v deváté minutě si dal vlastní branku Toby Alderweireld. Belgický stoper se ale oklepal a v 27. minutě skóroval i na druhé straně. V nastavení prvního poločasu poslal Spurs do vedení Son Hung-min. Korejský útočník sice z penalty nepřekonal brankáře Pepeho Reinu, ale z dorážky zaváhání napravil.

Krátce po změně stran vyrovnal Björn Engels, který pak ale těsně před koncem udělal velkou chybu v obraně a rozběhlý Son Hung-min dramatický duel rozhodl ve prospěch týmu trenéra Josého Mourinha. Aston Villa zůstala v neúplné tabulce sedmnáctá těsně nad sestupovým pásmem.

Triumf Arsenalu režírovala nejdražší posila v historii klubu Nicolas Pépé. Křídelní hráč z Pobřeží slonoviny nejprve v 54. minutě vymyslel vedoucí gól pro hlavičkujícího Pierra-Emericka Aubameyanga. O tři minuty později se Pepé prosadil sám, když zakončil individuální akci osmnáctiletého Bukaya Saky.

Domácí první ligovou výhru od 1. ledna v závěru ještě zvýraznili. V poslední minutě zvýšil Mesut Özil po přihrávce Alexandra Lacazettea a střídající francouzský útočník uzavřel skóre v nastavení po další Pépého asistenci. Lacazette přerušil gólový půst, trvající devět soutěžních utkání.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Aston Villa - Tottenham 2:3
Branky: 9. vlastní Alderweireld, 53. Engels - 27. Alderweireld, 45.+2 a 90.+4 Son Hung-Min,

Arsenal - Newcastle 4:0
Branky: 54. Aubameyang, 57. Pépé, 90. Özil, 90.+5 Lacazette.

1. Liverpool 29 27 1 1 66:21 82
2. Manchester City 28 18 3 7 68:31 57
3. Leicester 29 16 5 8 58:28 53
4. Chelsea 29 14 6 9 51:39 48
5. Manchester Utd. 29 12 9 8 44:30 45
6. Wolves 29 10 13 6 41:34 43