Souček na Liverpoolu: snaha o zázrak, pak zranění. Kouč naznačil, co mu je

Autor: Jan Podroužek, apr
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Další prohra bolí, a k tomu ještě zranění... Tomáš Souček vydržel na slavném Anfieldu sotva 46 minut, pak musel kvůli problémům v pravé noze ze hřiště. S West Hamem měl nečekaně dobře rozjetý zápas proti Liverpoolu, střídal za stavu 1:1. Nakonec to ale skončilo 3:2 pro domácí, český záložník na svou první výhru v Premier League pořád čeká. Záchrana se dál komplikuje.

Domácí: 9. Wijnaldum, 68. M. Salah, 81. Mané

Hosté: 12. Diop, 55. Fornals

Domácí: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – Keïta (57. Oxlade-Chamberlain), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané (90+2. Matip).

Hosté: Fabiański – Ngakia, Diop, Ogbonna, Cresswell – Rice – Snodgrass (84. Bowen), T. Souček (47. Fornals), Noble (C), Anderson (65. Haller) – Antonio.

Domácí: Adrián, Lovren, Matip, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Minamino, Origi

Hosté: Randolph, Balbuena, Zabaleta, Lanzini, Fornals, Bowen, Haller

Hosté: Rice, Diop, Noble

Moss – Perry, Smart

Anfield Road, Liverpool

53 313 diváků

Kecnul sebou do trávy a bylo jasno. Tomáš Souček svůj třetí zápas v Premier League nedohraje. Zrovna takový svátek, na Liverpoolu...

Bůh ví, kde měl tenhle zdravotní problém původ. Možná už v prvním poločase. Seběhlo se to totiž strašně rychle na začátku toho druhého.

Liverpool vzal míč, rozjel útočnou akci, kterou zakončil Roberto Firmino. Okamžitě po tom, co balon skončil kdesi za bránou Lukasze Fabianského, začal Tomáš Souček rukou gestikulovat směrem ke své lavičce. Byť šlo o decentní pohyb, bylo patrné, že už ve 46. minutě věděl, že musí střídat.

Okamžitě se posadil, přiběhl týmový doktor, český záložník se mezitím držel bolestivě za nohu. Stehenní sval, kyčel...?

„Vypadá to na problém s přitahovačem. Přál bych si říct, že šlo jen o preventivní střídání, ale to nemůžu,“ uvedl po zápase trenér West Hamu David Moyes.

Tomáš Souček kvůli zranění nedohrál zápas West Hamu proti Liverpoolu

Kouč poslal za Součka na hřiště španělského záložníka Pabla Fornalse a přibližně za sedm minut si mohl poplácat vlastní rameno.

Fornals si totiž naběhl na centr z otočky od Declana Rice a míč po odskoku trefil přesně k tyči brány Alissona Beckera.

Byl to gól na 2:1 pro West Ham, neuvěřitelně dobře rozjetý zápas vzhledem k tomu, že Liverpool hosty drtil pod více než sedmdesáti procenty držení míče. Po poločase byl poměr střel 11:2 ve prospěch domácích.

Už to, že „Hammers“ vyvázli z prvního poločasu s výsledkem 1:1, byl husarský kousek. Na přesnou hlavičku Georginia Wijnalduma zareagoval přesně za 174 sekund ve stejném stylu Issa Diop, jenž využil dobře posazeného rohu Roberta Snodgrasse.

Ještě jedna věc zcela vylučovala možnost, že by West Ham navzdory své houževnatosti odjel z Anfieldu s body. Jeho kouč David Moyes tu totiž drží černočernou bilanci. Patnáct soutěžních utkání, sedm remíz, osm proher, logicky nula výher.

Plus pondělní prohra číslo devět.

Vedení West Ham udržel do 68. minuty, kdy vyrovnal Mohamed Salah, jehož střela proklouzla brankáři Fabianskému mezi nohama až do sítě. Obrat pak zařídil Sadio Mané, který doběhl oblouček Trenta Alexandera-Arnolda.

Kdo ví, jestli by to se Součkem, který měl po prvním poločase zase nejlepší běžecká čísla ze všech hráčů na hřišti – 6 230 metrů – West Ham uhrál líp.

A teď není ani jisté, jak dlouho se „Hammers“ budou muset v tvrdém boji o záchranu bez českého záložníka obejít.