Sheffield přišel o regulérní gól, Arsenal padl s City a ještě má dva zraněné

Autor: ČTK, pav
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Anglická fotbalová liga po stodenní koronavirové přestávce restartovala sezonu bezbrankovou remízou Aston Villy s Sheffieldem. Ve druhé dohrávce 28. kola Manchester City doma porazil oslabený Arsenal 3:0 a oddálil mistrovské oslavy Liverpoolu. Druhý tým tabulky stáhl náskok suverénního lídra na 22 bodů.

Před historicky prvním zápasem Premier League bez diváků se v Birminghamu držela minuta ticha za oběti covidu-19, těsně po úvodním hvizdu fotbalisté i rozhodčí poklekli a podpořili celosvětový boj proti rasismu. V rámci přísných hygienických opatření mohlo být na stadionu jenom 300 lidí ve třech bezpečnostních zónách, hráči si například nesměli podávat ruce a chyběli podavači míčů.

Pokud by manchesterský tým podlehl Arsenalu a Liverpool v neděli porazil Everton, bylo by o titulu rozhodnuto. Citizens ale tento scénář odmítli a od začátku londýnského soupeře tlačili. V nastavení prvního poločasu otevřel skóre Raheem Sterling.

Hosté nezvládli ani vstup do druhého dějství. Střídající David Luiz v šestnáctce stáhnul Rijáda Mahrize a ve 49. minutě dostal červenou kartu. Nařízenou penaltu proměnil Kevin De Bruyne. V nastavení ještě triumf City zvýraznil střídající Phil Foden.

Trenérovi "Kanonýrů" Mikelu Artetovi tak nevyšel návrat na hřiště bývalého klubu, kde dělal asistenta kouči Pepu Guardiolovi. Arsenal nebodoval poprvé po osmi kolech a v neúplné tabulce zůstal devátý.

Souboj nováčků Aston Villy se Sheffieldem ovlivnila chyba brankové technologie, kvůli níž hosté přišli o zřejmě regulérní gól. Ke kontroverznímu momentu došlo ve 41. minutě. Brankář Aston Villy Örjan Nyland chytil centrovaný míč, ale po srážce se spoluhráčem Keinanem Davisem s ním skončil v boční síti za brankovou čárou, což potvrdily i televizní závěry. Rozhodčí Michael Oliver ale gól překvapivě neuznal a ukazoval na své hodinky, které mu nesignalizovaly, že balon celým objemem přešel čáru.

Aston Villa zůstala na předposlední, sestupové pozici, Sheffield poskočil na šestou příčku.