28. července 2020 • 12:40

Klopp se baví s legendou Fergusonem: hovor nad ránem i snídaně s papežem

Autor: pav
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Štěpánek měl být za surovou hru na Haraslína vyloučen, říká KR. Co penalta na Oscara?
Havlíkova desítka! Podívejte se na všechna torpéda sezony nečekaného lídra střelců
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tolik trenérského talentu na jednom místě se jen tak nesešlo. Když se liverpoolský Jürgen Klopp vydal převzít cenu League Managers Association pro nejlepšího trenéra sezony, nepředal mu ji nikdo menší než Sir Alex Ferguson. Ikona Manchesteru United pak dala k dobru historku, jak ji stratég Liverpoolu budí ze sna, Němec přirovnal setkání k audienci u papeže.Legendární skotský manažer v pondělí večer symbolicky na dálkupředal Kloppovi cenu pro trenéra sezony, která je po ikoně „rudých ďáblů“ pojmenovaná. Odhalil při tom společný hovor, který probíhal při oslavách „reds.“ O půl čtvrté ráno...

„Fantastické, Jürgene. Bavili jsme se o tom, že Leeds strávil 16 let ve druhé lize, ale Liverpool nevyhrál titul 30 let. Neuvěřitelné,“ řekl Ferguson ve vysílání Sky Sports News, přes které předání ceny probíhalo. „Zasloužíš si to, úroveň výkonů tvého týmu byla neuvěřitelná. Tvá osobnost prostupuje celým klubem. Odpustím ti i to, že jsi mě vzbudil o půl čtvrté ráno, abys mi řekl, že jste vyhráli ligu. Díky za to, ale stejně, zasloužili jste si to. Gratuluji,“ dodal.

Liverpool a United pojí dlouholetá nevraživost, Klopp a Ferguson jsou ale evidentně dobří přátelé. Německý kouč staršího kolegu nepokrytě adoruje. „Vím, že to od trenéra Liverpoolu není úplně adekvátní, ale obdivuji ho. Byl prvním britským trenérem, kterého jsem potkal. Bylo to už dávno, nevím, jestli si to pamatuje, ale já ano. Pro mě to bylo jako setkání s papežem!“ vykládal nadšený Klopp.

„Bylo to skvělé, od první chvíle jsme si rozuměli. Nikdy bych netušil, že jednoho dne budu v rukou držet trofej, která nese jeho jméno. Výhra je o to cennější, že o ní rozhodly hlasy dalších trenérů,“ dodal Klopp.

Anglická liga má před sebou dvouměsíční pauzu, trenér mistrů si po náročném ročníku hodlá odpočinout. „Nějakou dobu se ve své kanceláři neukážu,“ sdělil Sky Sports News. „Budu se svou rodinou, to je jediné, co potřebuji. Za dva týdny a pár dní zase začínáme. Příští sezona bude obzvlášť těžká, pauza je o čtyři týdny kratší. Ale i s tím budeme pracovat,“ ujistil Klopp.

Fotbalisté Liverpoolu během medailového ceremoniálu, při němž převzali Reds medaile a pohár pro mistra Premier League
Fotbalisté Liverpoolu během medailového ceremoniálu, při němž převzali Reds medaile a pohár pro mistra Premier League

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Liverpool F.C. Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
1

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

16. kolo
Články odjinud


Články odjinud