Premier League | Konkurence pro Kepu. Ukázal na něj Čech, jde do Chelsea v jeho stopách | iSport.cz
24. září 2020 • 11:12

Konkurence pro Kepu. Ukázal na něj Čech, jde do Chelsea v jeho stopách

Autor: ČTK, pav
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Nerada jsem hrála s Češkami, říká Cetkovská před historickým běloruským finále
Kauza Hašek: Porovnání fotbalových vzbouřenců u nás a v zahraničí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šestnáct let po příchodu Petra Čecha získá fotbalová Chelsea dalšího brankáře z Rennes. Novou posilou londýnského klubu bude senegalský reprezentant Édouard Mendy. Chelsea za něj podle britských médií zaplatí 22 milionů liber (648 milionů korun).Mendy už má za sebou lékařskou prohlídku, kterou kvůli cestovním omezením způsobeným koronavirem absolvoval v Berlíně. „Mendyho příchod zvýší konkurenci, což bude přínosné. Kepa i Mendy se budou snažit, aby chytali,“ uvedl trenér Chelsea Frank Lampard.

Španělský gólman Kepa Arrizabalaga, který přišel do Chelsea předloni za rekordních 80 milionů eur, v úvodu nové sezony opakovaně chyboval. Naposledy se podepsal v neděli pod prohru 0:2 s obhájcem ligového titulu Liverpoolem.

Mendy má za sebou jednu sezonu v Rennes. Předtím chytal ve Francii za Remeš, které pomohl k postupu do nejvyšší soutěže. Jeho angažování podle médií doporučil vedení Chelsea i Čech , který pracuje v klubu jako poradce sportovního a technického úseku.

Rennes na Mendyho přestupu výrazně vydělá. Loni za něj zaplatilo podle neoficiálních údajů čtyři miliony eur (108 milionů korun).

Chelsea FC Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0
6. kolo
Články odjinud


Články odjinud