Liverpool ovládl přestřelku na Old Trafford, v tabulce jde před West Ham

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Liverpoolu v dohrávce 34. kola anglické Premier League zdolali Manchester United 4:2 a posunuli se na pátou příčku před West Ham. United i přes druhou prohru za sebou drží druhé místo. V dohrávce 19. kola remizoval Everton s Aston Villou 0:0 a v boji o evropské poháry se bodově dotáhl na sedmý Tottenham.

Liverpool protrhl nepříznivou bilanci z Old Trafford, na hřišti svého úhlavního rivala zvítězil v Premier League poprvé od března 2014. Dvěma góly se na výhře Reds podílel brazilský útočník Roberto Firmino.

Skóre otevřel v 10. minutě tečovanou střelou Bruno Fernandes, který se v padesátém ligovém zápase po svém příchodu do United podílel na 44. brance. Produktivnější v první padesátce ligových startů byli v historii klubu jen Eric Cantona (46) a Robin van Persie (45).

Za Liverpool vyrovnal v 33. minutě Diogo Jota a ve třetí minutě nastavení prvního poločasu otočil stav utkání Firmino. V úvodu druhé půle brazilský útočník zvýšil na 3:1 a přiblížil svěřence Jürgena Kloppa k výhře.

Na 2:3 snížil po kolmici Edinsona Cavaniho Marcus Rashford, ale vítězství Reds pojistil v poslední minutě nejlepší střelec týmu Muhamad Salah. Egyptský křídelník se prosadil ve dvou zápasech na Old Trafford v jedné sezoně jako první hráč Liverpoolu od ročníku 1920/1921, kdy se to povedlo Harrymu Chambersovi.

Mohammed Salah slaví gól proti Manchesteru United

Reds bodovali pošesté v řadě a na pátém místě ztrácí na čtvrtou Chelsea čtyři body, mají však zápas k dobru. United jsou druzí čtyři body před Leicesterem.

Everton ve Villa Parku potvrdil, že na soupeřových hřištích se mu v této sezoně daří. Na stadionech soupeřů získal 37 bodů a je čtvrtým nejúspěšnějším týmem mimo domácí prostředí.

Brankář Aston Villy Emiliano Martínez vychytal patnáctou nulu v sezoně, což z něj dělá třetího nejúspěšnějšího gólmana ligy. Více zápasů bez inkasované branky odchytali pouze Ederson (18) z Manchesteru City a Édouard Mendy (16) z Chelsea.

Do sestavy birminghamského celku se po dvanácti vynechaných zápasech vrátil kapitán Jack Grealish. Anglický reprezentant, který se zotavil ze zranění holeně, nastoupil v 72. minutě.

Anglická fotbalová liga:

Dohrávka 19. kola:

Aston Villa - Everton 0:0

Dohrávka 34. kola:

Manchester United - Liverpool 2:4
Branky: 10. Fernandes, 68. Rashford – 45.+3 a 47. Firmino, 34. Diogo Jota, 90. Salah

1. Manchester City 38 27 5 6 83:32 86
2. Manchester Utd. 38 21 11 6 73:44 74
3. Liverpool 38 20 9 9 68:42 69
4. Chelsea 38 19 10 9 58:36 67
5. Leicester 38 20 6 12 68:50 66
6. West Ham 38 19 8 11 62:47 65
7. Tottenham 38 18 8 12 68:45 62
8. Arsenal 38 18 7 13 55:39 61