Premier League | Arsenal ovládl londýnské derby, Tottenham zdolal 3:1. Vyhráli i Wolves | iSport.cz
26. září 2021 • 19:45

Arsenal ovládl londýnské derby, Tottenham zdolal 3:1. Vyhráli i Wolves

0
Mountfield HK - Kladno: Plekanec kritizoval vyloučení Jágra při seknutí do Oksanena
Zlatá píšťalka: V čem chybovali Hrubeš s Julínkem a jak si vedli ostatní?

Fotbalisté Arsenalu porazili ve šlágru 7. kola anglické Premier League Tottenham 3:0. Souboj severolondýnských rivalů rozhodli „Kanonýři“ v prvním poločase, ve kterém vstřelili všechny tři branky. Wolverhampton vyhrál na půdě Southamptonu po gólu Raúla Jiméneze.

Velký podíl na výhře Arsenalu měla dvojice odchovanců Bukayo Saka a Emile Smith Rowe. První gól vstřelil Smith Rowe po akci Saky, druhou trefu Smith Rowe přichystal Pierru-Emericku Aubameyangovi a třetí trefu vstřelil po individuální akci dvacetiletý Saka.

Ve druhé půli převzali iniciativu hráči Tottenhamu, z narůstajícího tlaku ale vytěžili pouze jednu branku. V 79. minutě se prosadil Son Hung-min, který využil centru z levé strany a prostřelil Aarona Ramsdalea. Arsenal po nevydařeném startu do sezony vyhrál potřetí v řadě a posunul se před svého rivala na 10. místo.

Fotbalisté Wolverhamptonu porazili Southampton 1:0 a v neúplné tabulce se posunuli na třináctou pozici. Southampton po čtyřech remízách v řadě nebodoval a klesl na šestnáctou příčku.

Výhru „Vlků“ zařídil svým prvním soutěžním gólem po vážném zranění hlavy z loňského listopadu Raúl Jiménez. Mexický útočník se prodral za dlouhým nákopem, elegantně si poradil s dvěma stopery a vystřelil Wolverhamptonu tři body.