6. listopadu 2021 • 18:05

Hrdina Vydra! Prvním gólem v sezoně urval bod na Chelsea, United propadli

0
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 2:4. Letenští jsou o krok blíž k titulu, zářil Kuchta
SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 3:0. Jasná záležitost, hosté se zvedli až v závěru

Reprezentační útočník Matěj Vydra zařídil Burnley premiérovou trefou v sezoně překvapivou remízu 1:1 na hřišti lídra anglické fotbalové ligy Chelsea. Manchester City vyhrál městské derby na hřišti United 2:0 a posunul se na druhé místo. "Rudí ďáblové" prohráli čtvrtý z posledních šesti ligových duelů a po odehrání kompletního programu 11. kola se mohou propadnout mimo pohárové příčky.

Chelsea vedla po Havertzově trefě z 33. minuty a v dalším průběhu měla i další šance k navýšení skóre. "Blues" soupeře přestříleli 25:5, gólmana Popea už ale nepřekonali, a tak přišel trest na druhé straně.

V 80. minutě vybídl Rodriguez ke skórování Vydru a český útočník zblízka završil souhru střídajících hráčů gólem. Devětadvacetiletý reprezentant se v lize trefil poprvé od dubnového duelu s Newcastlem. Burnley neprohrálo potřetí v řadě a je osmnácté, Chelsea má tříbodový náskok na Manchester City.

"Citizens" se ujali vedení už v sedmé minutě, kdy si Bailly srazil ve skluzu do vlastní sítě Cancelův centr z levé strany. United inkasovali na Old Trafford ve 14. soutěžním utkání v řadě, horší sérii měli jen v letech 1958-1959 (21 utkání).

Obhájci titulu v prvním poločase jasně dominovali a domácí držel ve hře skvělými zákroky De Gea. Španělský brankář přesto krátce před pauzou inkasoval podruhé, po dalším Cancelově centru přes něj propasíroval míč do brány Silva.

Trenér "Rudých ďáblů" Solskjaer se na začátku druhé půle vrátil k rozestavení se čtyřmi obránci, jeho svěřenci si ale za celé utkání nevypracovali vážnější gólovou příležitost. Manchesterské derby tak podeváté z posledních 12 případů ovládl venkovní tým, v lize "Citizens" zdolali svého rivala po dvou a půl letech.

První výhru v sezoně si připsal Norwich, který uspěl v souboji nováčku na hřišti Brentfordu 2:1. Vítěznou trefu zaznamenal z penalty Pukki, jeho tým přesto zůstal poslední o skóre za Newcastlem, který remizoval 1:1 v Brightonu.

"Straky" prohrávaly po proměněné Trossardově penaltě, vyrovnání ale zařídil v 66. minutě Hayden, jenž skóroval po 43 ligových zápasech. Domácí v závěru přestáli i kuriózní situaci, když po vyloučení brankáře Sáncheze musel nastavený čas dochytat stoper Dunk, žádnou práci ale neměl.

Newcastle nevyhrál v úvodních 11 kolech sezony poprvé v historii. V dalším zápase už budou "Straky" usilovat o prolomení série zřejmě pod novým koučem Eddiem Howem, který byl na zápase přítomen v lóži Newcastlu po boku zástupců klubu a podle britských médií je na severovýchodě Anglie již domluvený na podmínkách angažmá.