10. února 2022 • 11:57

Anglie pod nadvládou Citizens. Jak Guardiola převýšil Tuchela a spol.

Autor: Zbyněk Veselý
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Ondřej Kaše, MVP extraligy. Kdo půjde dál z předkola? | EXTRALIGA
RENTGEN: AC Milán? Hlavně ďábelská levá lajna. Pozor ale taky na presink
VŠECHNA VIDEA ZDE

Manchester City převzal kontrolu. Jak se zdá, Anglii má v moci a Premier League ovládne počtvrté během pěti let. Po středečním vítězství nad Brentfordem 2:0 vede v neúplné tabulce už o dvanáct bodů. Tohle je příběh hráčů, kteří se vydali novou cestou a srostli s myšlenkou, že dokonalost existuje. Všechno, co si v hlavě vyprojektujeme, lze uskutečnit.Někdy se stane, že si soupeři připadají jako krtek uprostřed letištní plochy, kde startují stíhací letouny s dvouproudovými motory. Něco je prostě špatně. V kolika případech Citizens zadupali protivníky do země čtyřmi a více zásahy?

Jen v této sezoně v jedenácti utkáních. Rockyho polibek. Tak říkají boxeři tvrdým úderům na bradu. Tohle byl ten případ. Drsný knokaut.

Současně tasili meč na obranu – nejschopněji ze všech. Utržili nejméně gólových ran a patnáctkrát drželi stráž nad vlastní brankou tak, že neinkasovali vůbec.

Britská média referují: „Kombinace defenzivy, která je vykovaná ze skály, nejdůmyslnější zálohy s geniálním espritem a flexibilního útoku skládá dohromady tým s vysokou kvalifikací v nepřemožitelnosti.“

Manchester City má vůli vítězů. Vůli nabitou energií, výchovou k sebekontrole a především k sebezdokonalení. „Veškerý pokrok se děje mimo zónu komfortu,“ věří Pep Guardiola. „Abyste mohli dělat věci jinak, musíte je jinak i vidět.“ Jeho pracovní četa napíná síly, aby upevnila svou suverenitu a dosáhla stadia, kdy stvoří vlastní svět. Vlastní pravidla a zákony. Vlastní realitu, a v ní si může dělat, co chce.

V Premier League od října neprohrála a zvítězila třináctkrát v řadě. Jejich expres nevykolejili ani záškodníci z Liverpoolu a Chelsea. „Hrají na vysoké úrovni,“ řekl analytik Paul Merson, „ale všechny zarazilo, jak výrazný byl rozdíl mezi City a Blues, top kluby a kandidáty na titul. Dynamika Pepova mužstva je výjimečná.“

Neexistuje, že by někdo neplnil plán nebo nedejbože porušil disciplínu. „I ty největší hvězdy jsou součástí řádu

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * AC Milán - Slavia v TV * Sparta - Liverpool v TV

27. kolo
Články odjinud


Články odjinud