14. června 2022 • 13:15

Chvála od Messiho i tragická série ve finále. Mount nahání legendy Anglie

Autor: Zbyněk Veselý
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Můžou tě vychválit do nebes, můžeš být eso es, ale tohle je fotbal. Někdy děláš, co se dá, a přece nezvítězíš. Napínáš síly a snažíš se veškerou vůlí, a přesto máš pocit, že tě stihla kletba. Jako osudem štvaný Mason Mount, záložník Chelsea hrající s bravurou a stínem na duši.Mason Mount dosáhl vysokého stupně mistrovství, ale kvůli jedné okolnosti – zatracené, prokleté věci – si připadá jako člověk, jehož duši spolklo peklo.

Napřed to dobré. Jeho fotbalové konto utěšeně zvětšuje objem a kypí v něm zápasy (250) i góly (60). Za Anglii – jako jeden z lídrů a plně vytížených borců od roku 2019 – odehrál 30 utkání a Britové ho řadí do kolonky mimořádně schopných ofenzivních záložníků. Co víc, kladou si otázku, pro někoho možná kacířskou, nebude-li jednoho dne dovednější než Scholes, Lampard, Gerrard, Gascoigne – superklasa Albionu v ohni zrozená.

Mountovi je teprve 23 let. V tomhle věku se Kevin De Bruyne neuplatnil v Mourinhově Chelsea a uprchl do Wolfsburgu, Luka Modrič hrál stále za Dinamo Záhřeb a takový N‘Golo Kanté mohl zazářit leda ve filmu The Invisible Man, protože byl Neviditelný v druholigovém Caen.

„Mount? Ten kluk je třída, záložník snů.“ Kdo to řekl? Ále, nějakej Messi. Cože? TEN Messi? Ano, Lionel Andrés Messi, narozen v Rosariu, Santa Fe, Argentina. Předloni odpovídal na otázku, kteří mladíci ho zaujali. Autor 765 tref a 335 asistencí odpověděl: „Foden dělá úžasné věci v City, liverpoolský Trent je působivý a uchvátil mě Mount – má potenciál být jedním z nejlepších.“

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

34. kolo
Články odjinud


Články odjinud