21. srpna 2022 • 19:50

West Ham zase prohrál a je poslední. Leeds předčil Chelsea, ztráta City

10
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Trápení pokračuje... West Ham prohrál ve 3. kole Premier League s Brightonem 0:2, dál čeká na první body (i vstřelené góly) v nové sezoně a klesl na poslední místo tabulky. Tomáš Souček odehrál celý zápas, Vladimír Coufal zvládl 75 minut. Druhý odpolední zápas přinesl překvapení - Leeds doma přehrál Chelsea 3:0. Obhájce titulu Manchester City pak jen remizoval na hřišti Newcastlu (3:3).

Skóre zápasu mezi West Hamem a Brightonem otevřel z penalty Mac Allister poté, co nová posila „Kladivářů“ Kehrer v pokutovém území podrazil Welbecka. Druhou branku přidal Trossard po přímočaré kombinaci „Racků“.

Souček odehrál celé utkání, Coufala nahradil v 75. minutě Johnson. West Ham nenavázal na čtvrteční výhru 3:1 nad Viborgem v úvodním utkání 4. předkola Evropské konferenční ligy a v Premier League je na posledním místě se skóre 0:5. Brighton se díky výhře nad londýnským celkem vyšplhal na čtvrtou příčku.

Skóre utkání Newcastle - Manchester City se měnilo už v páté minutě, když hostující Gündogan na malém vápně zkrotil přesný centr Silvy a z bezprostřední blízkosti prostřelil brankáře Popea skákavou střelou doprostřed brány.

Domácí Newcastle vyrovnal po 28 minutách hry prostřednictvím Almiróna, jenž v pádu usměrnil Saint-Maximinův centr za Edersonova záda pravým stehnem. Vedení na stranu Newcastlu strhl o 11 minut později Wilson pohotovou střelou z prostoru penaltového puntíku špičkou kopačky k pravé tyči branky „Citizens“.

Třetí gól domácích přidal Trippier v 54. minutě krásnou ranou z přímého kopu z půlkruhu vápna do levé šibenice. Hosté z Manchesteru pak bleskurychle vyrovnali. Nejprve se v 61. minutě po skrumáži na malém vápně trefil Haaland a o tři minuty později vyrovnal střelou z první Silva po De Bruyneho průnikové přihrávce do šestnáctky.

Po neúplném třetím kole je Newcastle šestý. Manchesteru City náleží druhá pozice za vedoucím Arsenalem, který je jako jediný stoprocentní.

První branku Leedsu proti Chelsea vstřelil v 33. minutě Aaronson po chybě brankáře Mendyho. Druhý gól domácích přidal o čtyři minuty později Španěl Rodrigo, když se trefil hlavou k levé tyči po centru z přímého kopu. Skóre uzavřel v 69. minutě Harrison z bezprostřední blízkosti pohotovou dorážkou nepovedené Rodrigovy střely.

Šest minut před koncem řádné hrací doby byl vyloučen po druhé žluté kartě hostující Koulibaly. „Blues“ jsou aktuálně na 12. místě, Leedsu patří čtvrtá příčka.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Leeds - Chelsea 3:0
Branky: 33. Aaronson, 37. Rodrigo, 69. Harrison

West Ham United - Brighton 0:2
Branky: 22. Mac Allister z pen., 66. Trossard

Newcastle - Manchester City 3:3
Branky: 29. Almirón, 39. Wilson, 54. Trippier - 5. Gündogan, 61. Haaland, 64. Silva

10

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.