Wolves - West Ham 1:0. Souček a Coufal prohře nezabránili. Derby pro United

4
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Manchesteru United v 20. kole anglické ligy otočili domácí derby se City a výhrou 2:1 se posunuli na třetí místo o bod za městského rivala. Obhájce titulu poslal do vedení v 60. minutě střídající Jack Grealish, v 78. a 82. minutě ale zařídili obrat Bruno Fernandes a Marcus Rashford. Čeští reprezentanti Vladimír Coufal s Tomášem Součkem nezabránili porážce West Hamu 0:1 na hřišti Wolverhamptonu.

První manchesterské derby v sezoně přineslo v říjnu divoký výsledek 6:3 ve prospěch City, dnes ale dlouho dominovaly obrany. Až po hodině hry se po De Bruyneho centru prosadil hlavou Grealish, jenž byl v tu chvíli na hřišti pouze tři minuty.

United se vrátili do hry po kontroverzní vyrovnávací brance. Rashford v jasně ofsajdové pozici pokračoval k pohybu za míčem a chystal se zakončit z hranice vápna, v poslední chvíli ale ustoupil Fernandesovi a ten se trefil přesně k tyči. Sudí Attwell nejprve ve spolupráci s asistentem odpískal ofsajd, na radu videorozhodčího ale nakonec branku uznal.

Obrat dokonal vzápětí Rashford, který se prosadil posedmé za sebou. V dresu United se podobný kousek povedl naposledy před 15 lety Cristianu Ronaldovi. Na domácím hřišti skóroval anglický útočník dokonce v devátém soutěžním utkání po sobě a vyrovnal klubový rekord Dennise Violleta z roku 1959.

„Rudí ďáblové“ ovládli derby po třech porážkách, navíc natáhli vítěznou sérii na devět soutěžních utkání. Trenér Guardiola neuspěl ve svém 500. ligovém utkání v roli hlavního kouče. „Citizens“ nadále ztrácejí na vedoucí Arsenal pět bodů, „Kanonýři“ mají k dobru nedělní severolondýnské derby na hřišti Tottenhamu.

Utkání Wolverhampton - West Ham rozhodl jedinou trefou krátce po změně stran záložník Podence. „Kladiváři“, kteří dohrávali od 60. minuty už bez vystřídaného Součka, se na odpověď nezmohli a na ligovou výhru čekají od konce října. West Ham získal z posledních sedmi zápasů jediný bod a propadl se do sestupového pásma, „Vlci“ se posunuli na 16. místo.

Druhou porážku za sebou utrpěl Liverpool, tentokrát podlehl 0:3 Brightonu. Dvakrát se prosadil March, pojistku přidal v závěru Welbeck. Brighton přeskočil v tabulce dnešního soupeře a je sedmý.

Southampton vyhrál v souboji dvou posledních týmů soutěže 2:1 na hřišti Evertonu, triumf zařídil dvěma brankami kapitán Ward-Prowse. „Karamelky“ prohrály doma čtyři ligové duely v řadě poprvé od roku 1958.

Hosté:

Domácí: Sá /C/ – Semedo, Collins, Kilman, Bueno (83. Toti) – Nunes, Neves, Moutinho (72. Traoré) – Hwang Hi-čchan (73. Lemina), Cunha (63. Jiménez), Podence (64. Aït-Nouri).

Hosté: Fabiański – Coufal, Ogbonna, Akird, Cresswell – Fornals (75. Scamacca), Rice /C/, Souček (60. Benrahma) – Bowen, Antonio, Paquetá.

Domácí: Aït-Nouri, Campbell, Hodge, Jiménez, Castro, Šarkić, Toti, Traoré, Lemina

Hosté: Benrahma, Downes, Emerson, Johnson, Kehrer, Lanzini, Randolph, Scamacca, Zouma

Hosté: Akird, Rice

Hooper – Holmes, Scholes – Pawson

Molineux Stadium, Wolverhampton

31 511 diváků

Domácí: 78. Fernandes, 82. Rashford

Hosté: 60. Grealish

Domácí: de Gea – Wan-Bissaka, Varane, Shaw, Malacia (90+3. L. Martínez) – Casemiro (90+3. McTominay), Fred, Eriksen (72. Garnacho) – Fernandes (C) – Rashford (90+2. Maguire), Martial (46. Antony).

Hosté: Ederson – Walker, Akanji, Aké, Cancelo – De Bruyne (C), Rodri, B. Silva – Mahriz, Haaland, Foden (57. Grealish).

Domácí: Heaton, Antony, Elanga, Garnacho, Lindelöf, Maguire, Mainoo, Martínez, McTominay

Hosté: Ortega, Álvarez, Gómez, Grealish, Gündoğan, Laporte, Lewis, Palmer, Phillips

Domácí: Eriksen, Fred, Casemiro