Zbabělí United v derby o Manchester. Keane: City ukázali, že jsou nejlepší

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Že je Manchester po městském derby mezi City a United znovu ponořen do blankytně modré? To se vlastně čekalo už před zápasem na Etihad Stadium. Ctizens zápas zvládli a nechali si body doma za výhru 3:1 a United si tento zápas svým výkonem nezarámují. Jedním slovem zbabělost.

Od začátku se hrálo v podstatě jen na jednu kasu a André Onana v bráně Red Devils zažíval těžkou šichtu. V osmé minutě se však ukázalo, jak umí být obrana City v této sezoně zranitelná, když červení pláchli do brejku, Bruno Fernandes přiťukl míč Marcusi Rashfordovi a ten z první nechytatelnou pumelicí z dálky otevřel skóre. Bohužel pro hosty to byl jediný zářivý moment nedělního odpoledne, a i když potom přišly momenty, kdy mohli zkusit rozvinout útočnou akci, utopili se v úspoře času a šolicháním míče mezi beky, než jim byl kulatý nesmysl znovu uzmut De Bruynem a spol.

Citizens svého soka zkrátka válcovali. Celkem 73 % držení míče a na střely 27:3. Když ale těsně před poločasem ani Erling Haaland nepochopitelně netrefil prázdnou bránu, mohl se Guardiola pominout, stav totiž zůstával 0:1. Po přestávce však dvakrát udeřilo kapesní kladívko Phil Foden a v nastavení se dočkal i Haaland. Hostům z Divadla snů se ale z toho kolotoče motá hlava možná ještě teď, navíc jednoznačná snaha o bodový zisk v jejich případě zabila fotbal.

Anketa

Kdo získá titul v Premier League?

Manchester City
Liverpool
Arsenal
někdo jiný

„Nemůžu být na Manchester United příliš přísný, protože City prostě hráli skvěle. Ukázali, proč jsou nejlepší. Pro United je to nyní už jedenáctá ligová porážka v ročníku. Jsem zvědav, jestli Ten Hag najde odpovědi na všechny otázky,“ hodnotil zápas až nečekaně mírně někdejší hráč rudých ďáblů Roy Keane.

United byli prostě utaháni do fotbalového bezvědomí, protože se na ně během celého zápasu valil jeden útok za druhým. Ještě v 55. minutě vedli a v 79. by brali aspoň bod, ale všechno marné. „Nebylo se kam schovat. Citizens je prostě vyčerpali. Klíčovým okamžikem bylo střídání Jonnyho Evanse po hodině hry,“ zmiňoval Keane.

Severoirský veterán podával ve středu obrany velmi dobrý výkon, ale byť měl žlutou kartu jeho parťák Varane, Ten Hag musel stáhnout Evanse. „Poslali jsme do hry dva hráče, kteří nebyli stoprocentně fit. Evanse a Rashforda. Odevzdali pro tým ale všechno. Jsme teď jen zklamaní z výsledku,“ pravil po zápase nizozemský kouč. Střídání mladého Kambwaly za Evanse lze skutečně považovat za klíčový moment utkání. Chvíli poté Onana lovil dvakrát míč ze své sítě.

Jedenáctá porážka jen v rámci Premier League je realitou, přitom je odehraných teprve 27 kol. Negativní rekord United drží ze sezon 2013-14 a 2021-22, kdy padli ve dvanácti případech.