SESTŘIHY: Liverpool - City 1:1. Šlágr bez vítěze, West Ham jen remizoval

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Liverpoolu remizovali 1:1 v šlágru s obhájcem titulu Manchesterem City a přišli o první místo v tabulce anglické ligy. Do čela se po 28. kole posunul Arsenal, který před soupeřem Sparty v osmifinále Evropské ligy vede o skóre. City je o bod zpět třetí.

Nečekaně zaváhal West Ham, který hrál doma pouze 2:2 s předposledním Burnley. „Kladiváři“, za které dvojice českých reprezentantů Tomáš Souček a Vladimír Coufal odehrála celý zápas, prohrávali už 0:2, ale v nastavění dokázali vyrovnat.

První poločas patřil City, které poslal do vedení po rohovém kopu ve 23. minutě John Stones. Po přestávce Liverpool přidal a v 50. minutě vyrovnal. Brankář Ederson fauloval Darwina Núňeze a penaltu proměnil Alexis Mac Allister.

Hostující gólman se navíc zranil a po několika minutách musel střídat. Nahradil ho Stefan Ortega a takřka okamžitě čelil úniku Luise Díaze. Chvíli na to zase liverpoolskému útočníkovi sebral velkou šanci na poslední chvíli Kyle Walker.

Na opačné straně se po závaru odrazil míč od Phila Fodena do břevna a v 89. minutě mohl rozhodnout Jérémy Doku, trefil ale pouze tyč.

Liverpool, který ve čtvrtek deklasoval v Evropské Lize Spartu 5:1 a příští týden ho čeká domácí odveta, přišel o vedení v tabulce. V čele ho vystřídal Arsenal, jenž má stejně 64 bodů, ale o sedm branek lepší skóre. City má na třetí příčce jen o bod méně.

Erling Haaland měl na Anfieldu složitou práci, k míči se moc nedostal

Burnley nad West Hamem vedlo díky brance Davida Fofany a vlastnímu gólu Konstantinose Mavropanose už 2:0, ale nakonec se první výhry po deseti soutěžních zápasech nedočkalo. Po přestávce totiž snížil Lucas Paquetá a v nastavení vyrovnal Danny Ings. Uspěl na druhý pokus, chvíli předtím mu gól zrušilo video.

West Hamu po čtvrté ztrátě z posledních pěti domácích zápasů patří v tabulce sedmé místo s odstupem deseti bodů za pohárovými příčkami. Burnley, které bodovalo po sérii čtyř porážek, je předposlední a od míst zajišťujících záchranu ho dělí deset bodů.

SESTŘIH: West Ham - Burnley 2:2. Trápení proti poslednímu, bod zachránil Ings

Důležitý souboj o Ligu mistrů s Aston Villou zvládl Tottenham. Díky výhře 4:0 snížil ztrátu na nedělního soupeře, který drží čtvrté místo zaručující přímý postup do milionářské soutěže, na dva body. Londýnský celek má navíc zápas k dobru.

Tottenham o vítězství rozhodl ve druhém poločase, ve kterém se prosadili James Maddison, Brennan Johnson, Son Hung-min, jenž si vylepšil bilanci proti Aston Ville na sedm branek v devíti zápasech, a Timo Werner. Dva góly domácí inkasovali v oslabení, v němž hráli od 65. minuty po vyloučení Johna McGinna.