SESTŘIH: Kolaps United! Palmer dal hattrick, rozhodl góly v nastavení

4
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Liverpool porazil v anglické fotbalové lize 3:1 poslední Sheffield United a vrátil se do čela tabulky dva body před Arsenal a tři body před Manchester City. Klíčový gól na 2:1 vstřelil krásným volejem čtvrt hodiny před koncem Alexis Mac Allister. V druhém čtvrtečním utkání porazila Chelsea díky hattricku Colea Palmera po divokém průběhu 4:3 Manchester United.

Liverpool nasměroval za povinnou výhrou kuriózním gólem Darwin Núňez. Uruguayský útočník v 17. minutě napadal vykopávajícího brankáře Iva Grbiče, vyskočil, a když se otáčel, míč z nohy chorvatského gólmana ho trefil do pozadí, od něhož se odrazil do sítě.

Přemožitelé pražské Sparty z osmifinále Evropské ligy nevyužili ke vstřelení další branky ani spoustu šancí a čtyřiaosmdesátiprocentní držení míče v prvním poločase. Po necelé hodině hry tak zmrazil Anfield vlastní gól Conora Bradleyho, jenž tečoval za záda brankáře Caoimhína Kellehera hlavičku Gustava Hamera.

Hosté však na překvapivý zisk bodu, který by mírně vylepšil jejich záchranářské vyhlídky, nedosáhli. V 76. minutě si naběhl k volnému míči v půlkruhu na vrcholu pokutového území argentinský mistr světa Mac Allister a z voleje ho napálil do šibenice. V 90. minutě vítězství favorita potvrdil Cody Gakpo.

Drama: 2:0, 2:3 a 4:3

Chelsea málem ztratila dobře rozehraný zápas proti United, z něhož nakonec díky svému nejlepšímu střelci Palmerovi přece jen získala tři body. „Blues“ vedli po necelých dvaceti minutách díky trefě kapitána Conora Gallaghera a první Palmerově proměněné penaltě 2:0, „Reds“ ale ještě do poločasu po brankách Alejandra Garnacha a kapitána Bruna Fernandese srovnali.

Když se Argentinec Garnacho trefil v 67. minutě podruhé a hosté udrželi vedení hluboko do nastaveného času, zdálo se, že budou na Stamford Bridge slavit vítězství. V sedmé nastavené minutě však Diogo Dalot způsobil penaltu, kterou Palmer opět proměnil, a krátce nato ve 101. minutě jednadvacetiletý anglický záložník tečovanou střelou po rohu dokonal druhý obrat v zápase.

Chelsea porazila v lize United po sedmi letech a je desátá, Manchester je šestý tři body před sedmým West Hamem.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Liverpool - Sheffield United 3:1
Branky: 17. Núňez, 76. Mac Allister, 90. Gakpo - 58. vlastní Bradley

Chelsea - Manchester United 4:3
Branky: 19., 90.+10 obě z pen., 90.+11 Palmer, 4. Gallagher - 34. a 67. Garnacho, 39. Fernandes.

1. Arsenal 35 25 5 5 85:28 80
2. Manchester City 34 24 7 3 82:32 79
3. Liverpool 35 22 9 4 77:36 75
4. Aston Villa 35 20 7 8 73:52 67
5. Tottenham 33 18 6 9 67:52 60
6. Newcastle 34 16 5 13 74:55 53
7. Manchester Utd. 33 16 5 12 51:50 53
8. West Ham 35 13 10 12 56:65 49