Premier League | Pekhart bojuje o místo s posilou z Barcelony | iSport.cz
16. července 2008 • 12:02

Pekhart bojuje o místo s posilou z Barcelony

Autor: pj
Tomáš Pekhart
TOP VIDEA
Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála Varaďa před MS U20: Barinka zatím mimo, spoléhat bude na Dostála
Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká Marpo chce fight s Vémolou. Proti němu si věřím, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

Berbatov, Keane, Bent a… Pekhart! Devatenáctiletý český útočník si hlasitě řekl o místo v prvním týmu Tottenhamu. Jak? Dvěma góly a asistencí v přípravném utkání.Český útočník, který se stal nejlepším střelcem rezervního týmu v minulé sezoně, je v očích trenérů „Spurs“ považován za velkého střelce.

"Ano, to je. Rád se pohybuje ve vápně a vytrvale číhá na šanci, což je důležité pro všechny gólové hráče," řekl asistent manažera Gus Poyet pro Daily Mail.

Z těchto slov lze vyvodit, že v následující sezoně dostane Pekhart několik příležitostí prokázat svůj fotbalový um. Ovšem nemuselo by zůstat „jen“ u toho.

Robbieho Keanea chtějí v Liverpoolu, Dimitara Berbatova zase v Manchesteru United. Bývalý slávistický střelec by tím pádem mohl dostat až nečekanou šanci.

Podle Pekharta se však výprodej a nákup forvardů nechystá. "Mluvil jsem s vedením a ti říkali, že už neplánují kupovat další útočníky. Na novou sezonou Premier League počítají se čtyřmi," řekl v rozhovoru s ČTK.

Problém ale zřejmě nastane u Giovaniho dos Santose, posily z Barcelony. Otazník totiž visí nad tím, zda jej manažer Juande Ramos využije jako záložníka či útočníka. Pokud zvolí druhou variantu, pozice čtyř útočníků budou bez Pekharta zaplněny.

Přesto je šance prosadit se do prvního týmu mnohem větší než loni. "Už jsem byl párkrát zklamaný, takže bych to zatím nechtěl lámat přes koleno a předbíhat," dodal Pekhart.

Témata:  sport, fotbal, Pekhart, Tottenham
Související články
15. kolo
Články odjinud


Články odjinud