Premier League | Benítez ostře zaútočil na Fergusona | iSport.cz
9. ledna 2009 • 19:20

Benítez ostře zaútočil na Fergusona

Rafael Benítez
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Liverpoolu, Rafa Benítez, se nečekaně ostře opřel do svého protějšku na lavičce Manchesteru United, Alexe Fergusona. "Jen Ferguson si může dovolit kritizovat rozhodčí bez toho, aby byl potrestán," stěžuje si.Benítezovi očividně vadí, že Fergusonovy poznámky na adresu rozhodčích se až příliš často obejdou bez trestu ze strany fotbalového svazu. Poslední kapkou ale byly Skotovy nedávné nářky na rozlosování, které je podle něj pro United nevýhodné.

"Po Vánocích hrál jeho tým až devětadvacátého, zatímco všichni ostatní museli hrát už o den dříve," komentuje program ligy osmačtyřicetiletý Španěl a dodává: "Možná by si příště Ferguson mohl rozlosování napsat sám, aby si neměl na co stěžovat."

Liverpool v současnosti vede tabulku Premier League o dva body před Chelsea a o sedm bodů právě před třetím Manchesterem United. Ten má ale dva zápasy k dobru. "Manchester musí být velmi nervózní, protože nečekali, že v lednu povedeme tabulku my a ne oni," říká Benítez.

Své vystoupení zakončil kritikou chování funkcionářů United: "Když hrajeme na Old Trafford, je to vždycky stejné. Pořád si chtějí povídat s rozhodčími. Při cestě do kabin je pak vidíte, jak jdou bok po boku a něco si s nimi špitají," popisuje podivnou rutinu španělský kouč.

Benítez nastoupil na trenérský post v Liverpoolu v červnu 2004. Za čtyři sezóny dostal svůj tým dvakrát do finále Ligy mistrů, v roce 2005 se mu nejprestižnější evropskou pohárovou soutěž dokonce podařilo vyhrát.

 
17. kolo
Články odjinud


Články odjinud