Chelsea oddlužena! Abramovič kapitalizoval pohledávky | iSport.cz
30. prosince 2009 • 17:21

Chelsea oddlužena! Abramovič kapitalizoval pohledávky

Autor: ČTK
Roman Abramovič
TOP VIDEA
Čermák litoval spálené šance: Měl jsem to dát víc po zemi Čermák litoval spálené šance: Měl jsem to dát víc po zemi
SE SIMONOU: Patrik Le Giang o nehodě na Bali, Martinu Dúbravkovi i Vietnamu SE SIMONOU: Patrik Le Giang o nehodě na Bali, Martinu Dúbravkovi i Vietnamu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chelsea už nemá žádné závazky ke svému vlastníkovi Romanu Abramovičovi. Ruský magnát, který klub dlouho financoval prostřednictvím bezúročných půjček, totiž všechny své pohledávky převedl na vlastnický podíl.Roman AbramovičRoman AbramovičFoto INT

Převodem Abramovič dosáhl navýšení základního jmění klubu.

Chelsea mu celkem dlužila 340 milionů liber (asi 14,3 miliardy korun).

Vedoucí tým anglické ligy se tím snaží vyhovět chystaným požadavkům UEFA.

Ta totiž již delší dobu bojuje proti zadlužování klubů a od roku 2012 nehodlá dlužníky vůbec vpouštět do lukrativní Ligy mistrů.

"Teď je náš dluh prakticky nulový, což nám zajistí jak dlouhodobou stabilitu, tak i vyhovění kterémukoli z mechanismů, které se nyní ve fotbale diskutují," řekl ředitel Chelsea Bruce Buck.

Abramovič do klubu pumpoval peníze od roku 2003, kdy v něm koupil rozhodující podíl.

Z bohatých finančních injekcí klub nakupoval velké počty špičkových hráčů, včetně českého brankáře Petra Čecha.

Masivními investicemi také přifoukl bublinu, která v té době panovala na trhu s fotbalisty. Odměnou byl Abramovičovi posun průměrného klubu do špičky anglické ligy a také dva mistrovské tituly.

Poslední roky ale Abramovič změnil politiku a snaží se vést Chelsea k soběstačnosti. Poprvé by se mu to mohlo podařit v létě.

I když se pět let v řadě daří ztrátu snižovat, v minulé sezoně klub pořád prodělal 44,4 milionu liber (asi 1,3 miliardy korun). To je téměř pětina jeho celkových tržeb.

Více než polovinu ztráty přitom obstaraly kompenzace, které musí klub vyplácet vyhozeným trenérům Josému Mourinhovi, Luizi Felipemu Scolarimu a jejich asistentům.

 

FORTUNA liga - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

38. kolo
Články odjinud


Články odjinud