Premier League | Vedení Chelsea vykoplo asistenta Wilkinse | iSport.cz
11. listopadu 2010 • 17:40

Vedení Chelsea vykoplo asistenta Wilkinse

Autor: ČTK
Wilkins (vlevo) na lavičce Chelsea skončil
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve fotbalové Chelsea náhle skončil asistent trenéra Ray Wilkins. Vedení londýnského klubu bez dalších podrobností uvedlo, že neprodlouží pravé ruce hlavního kouče Carla Ancelottiho kontrakt a toto rozhodnutí má okamžitý efekt.Bývalý záložník Chelsea a čtyřiaosmdesátinásobný anglický reprezentant Wilkins tak ukončil své druhé trenérské působení na Stamford Bridge. Poprvé pomáhal v letech 1999 a 2000 tehdejšímu trenérovi Gianluku Viallimu, v roce 2008 se do klubu vrátil pod Luizem Felipem Scolarim.

Po Brazilcově odvolání dokonce krátce tým s Petrem Čechem v brance vedl jako dočasný hlavní kouč, po příchodu Guuse Hiddinka se zase posunul do role asistenta.

V ní čtyřiapadesátiletý Wilkins zůstal také během vlády současného kouče Ancelottiho, i proto, že vzhledem ke svému tříletému působení v AC Milán v druhé polovině 80. let mluví plynně italsky. S Ancelottim se na San Siru v roce 1987 těsně minuli.

"Ray má opravdu modrou krev, Chelsea proudí v jeho žilách. Jeho srdce bije ve dvou jazycích, to mi hodně pomohlo. Bez něj bychom nevyhráli vůbec nic," napsal Ancelotti ve své autobiografii, která vyšla před dvěma měsíci.

Témata:  sport, fotbal, chelsea, Wilkins
 
9. kolo
Články odjinud


Články odjinud