Prezident Francie potvrdil: Zlatanovi a spol. strhneme 75% na daních | iSport.cz
31. října 2013 • 21:51

Prezident Francie potvrdil: Zlatanovi a spol. strhneme 75% na daních

Autor: ČTK, iSport.cz
Prezident Francie potvrdil: Zlatanovi a spol. strhneme 75% na daních
TOP VIDEA
VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Francouzské fotbalové kluby po zavedení takzvané "milionářské daně" žádnou výjimku nedostanou. Na setkání s jejich představiteli to dnes uvedl prezident François Hollande. Týmy první a druhé ligy už dříve oznámily, že kvůli tomu plánují na konec listopadu stávku.Protest je namířen proti rozhodnutí vlády, která od 1. ledna zavádí daň 75 procent u ročních mezd přesahujících jeden milion eur.

"Tato daň, původně zamýšlená pro bohaté, v našem případě bude mít dopad na zadlužené společnosti," uvedla v prohlášení unie profesionálních klubů, pro které to prý bude představovat zátěž v celkové výši 44 milionů eur. Polovina této částky jde na vrub bohatého Paris St. Germain.

Nad milion eur ročně ve Francii údajně vydělává zhruba 120 fotbalistů. Změna daní se nedotkne jen čtyř klubů z nejvyšší soutěže, které takto placené fotbalisty v kádru nemají. Totéž platí pro všechny druholigové celky.

"Navzdory několika konstruktivním návrhům zástupci klubů nebyli vyslyšeni. Dál zůstáváme otevření dialogu, kluby však zůstávají v pohotovosti do konce listopadu, kdy se rozhodly zorganizovat výpadek," stojí v prohlášení unie.

Pokud kluby svou hrozbu dodrží, půjde o první stávku ve francouzském fotbale od roku 1972.

 
19. kolo
Články odjinud


Články odjinud