PSG ztratilo vedení a padlo v Bastii, Lyon je po výhře v čele

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

SOUHRN 20. KOLA FRANCOUZSKÉ LIGY | Fotbalisté Bastie otočili utkání 20. kola francouzské ligy a Paris St. Germain porazili 4:2. Úřadující mistr z posledních tří zápasů získal pouze dva body. Na třetí místo před něj poskočilo St. Etienne, které zvítězilo na hřišti Remeše 2:1. Fotbalisté Lyonu doma porazili 3:0 Toulouse a po 20. kole francouzské ligy se posunuli do čela tabulky. Dva góly vstřelil nejlepší střelec soutěže Alexandre Lacazette.

Hosté z PSG nastoupili bez útočníků Cavaniho a Lavezziho, kteří byli potrestáni za pozdní návrat k týmu po vánoční přestávce. Přesto v dvacáté minutě vedli už 2:0 zásluhou Lucase a Adriena Rabiota. Korsický celek ale ještě do konce poločasu srovnal.

Kontaktní branku vstřelil z penalty Ryad Boudebouz, tentýž hráč pak nacentroval od rohového praporku na Francoise Modesta, jenž hlavou překonal gólmana Doucheze.

Druhé dějství patřilo obránci Julianovi Palmierimu. V 56. minutě dokonal obrat povedenou střelou zpoza vápna a v závěru pojistil vedení druhou trefou po Keitově centru za obranu. Bastia porazila celek z hlavního města poprvé od února 2003.

St. Etienne se naopak nachází v herní pohodě, v lize naposledy prohrálo 5. října 0:1 s Toulouse. Dnešní utkání v Remeši vyhrálo 2:1 zásluhou gólů Yohana Molla a Romaina Hamoumy.

Třiadvacetiletý útočník, o kterého je údajně velký zájem v anglické lize, dal oba góly už v úvodní půlhodině a zlepšil si bilanci v sezoně na 19 ligových zásahů. Krátce po změně stran přidal třetí gól Lyonu záložník Fekir.

Olympique vede tabulku o bod před Marseille. Bohatý obhájce titulu Paris St. Germain je se čtyřbodovou ztrátou až čtvrtý.

Francouzská fotbalová liga - 20. kolo:

Bastia - Paris St. Germain 4:2
Branky: 56. a 89. Palmieri, 32. Boudebouz z pen., 45. Modesto - 10. Lucas, 20. Rabiot

Evian - Rennes 1:1
Branky: 62. Thomasson - 66. N'Tep

Guingamp - Lens 2:0
Branky: 17. Mandanne, 76. Beauvue z pen.

Lille - Caen 1:0
Branka: 20. Frey¨

Nice - Lorient 3:1
Branky: 29. Bauthéac z pen., 60. Bosetti, 67. Eduardo - 6. Jeannot