Ibra po konci v PSG: Snad bude klub dál vítězit. Bez Zlatana to ale bude těžké

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic ve svém posledním ligovém zápase za fotbalisty Paris St. Germain vstřelil dvě branky a překonal klubový rekord v rámci Ligue 1, když v sezoně zaznamenal celkem 38 gólů. „Věřím, že tento tým bude dál vyhrávat další trofeje. Bez Zlatana to bude si těžké, ale určitě možné,“ řekl po utkání švédský střelec.  PSG zvítězilo nad Nantes 4:0 a s 96 body soutěž naprosto ovládlo, druhý Lyon i třetí Monako zaostaly o 31 bodů.

Švédský kanonýr s číslem 10 na zádech se s francouzskou ligou rozloučil ve velkém stylu, a že si jeho přínosu pro mistrovský celek váží také fanoušci, se ukázalo symbolicky v desáté minutě. Zápas byl dokonce na chvíli zastaven a Ibrahimovic si mohl vychutnat potlesk celého Parku princů vestoje.

Po utkání za Ibrou přiběhly jeho děti

„Jsem zaplněn emocemi. Čtyři roky v tomto klubu mi navždy zůstanou zakořeněny v mém srdci,“ řekl po utkání Ibra, který se s francouzskou metropolí loučí. „Věřím, že tento tým bude dál vyhrávat další trofeje. Bez Zlatana to bude si těžké, ale určitě možné,“ dodal svým tradičním humorem.

Ibrahimovic  se v poslední utkání s Nantes trefil rovnou dvakrát. V 17. minutě otevřel skóre a minutu před koncem upravil na konečných 4:0. Mezitím se stihli prosadit také Lucas Moura a Marquinhos.

V pařížském celku získal Ibrahimovic čtyři tituly a třikrát se stal nejlepším střelcem francouzské ligy. V končícím ročníku dal zatím 36 branek a stal se nejlepším střelcem v historii klubu. Před příchodem do Francie nastupoval za Malmö, odkud v roce 2001 odešel do Ajaxu, se kterým dvakrát vyhrál nizozemskou ligu (2001/02 a 2003/04). Další tři tituly přidal v Interu Milán (2006/07, 2007/08, 2008/09), jeden získal s Barcelonou (2009/10) a AC Milán (2010/11).