16. prosince 2017 • 19:22

Koubek dostal od PSG čtyřku. Neymar dva góly dal a dva připravil

LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!

Tomáši Koubkovi největší zápas jeho kariéry nevyšel. Brankářská jednička francouzského Rennes nedokázala zabránit vysoké domácí porážce 1:4 proti favorizovanému PSG. V dresu Pařížanů nejvíce zářil Brazilec Neymar, který dva góly dal a na další dva přihrál svým spoluhráčům.

Český gólman se na hřišti ještě ani pořádně neohřál a už tahal míč z branky, když ho ve čtvrté minutě z první vážnější šance překonal Neymar, který doklepl do prázdné branky přihrávku od Kyliana Mbappého.

Neuběhlo ani čtvrt hodiny a z téměř totožné situace přidalo PSG druhý gól. Tentokrát si oba útočníci Pařížanů vyměnili role a Mbappé překonal po přihrávce Neymara opět bezmocného Koubka.

Ačkoliv Rennes odcházelo do kabin za stavu 0:2, Koubek příliš práce neměl. Jediný těžší zákrok měl ve 43. minutě proti tutovce Edinsona Cavaniho, jehož šanci dokázal brzkým vyběhnutím zneškodnit.

Druhý poločas začal z pohledu českého gólmana mnohem optimističtěji. Ve 48. minutě zlikvidoval dalekonosnou dělovku Neymara a o pět minut později se domácí dokázali díky trefě Firmnina Mubeleho dostat zpátky do zápasu.

Jiskřička naděje na jakýkoliv bodový zisk však Rennes zhasla o deset minut později, když rozhodčí vyloučil po druhé žluté kartě domácího záložníka Benjamina Andrého.

PSG přesilovku využilo dvěma slepenými góly v 75. a 76. minutě. Při třetí trefě hostů si na Koubkovi smlsnul uruguayský útočník Cavani, který českého brankáře potrestal za brzké vyběhnutí a krásným lobem poslal míč za jeho záda.

Hned o minutu později přidal čtvrtý hřebíček do rakve Rennes opět Neymar, který dokázal využít již několikáté chyby domácího obránce Ramyho Bensebainiho.

Šance na kosmetickou úpravu výsledku dostali domácí v 90. minutě utkání, když Presnel Kimpembe nakopl soupeře mezi nohy, byl vyloučen a sudí odpískal pokutový kop. Wahbi Khazri ale poslal nařízenou penaltu trestuhodně nad branku.

Rennes zůstává i přes vysokou porážku s 25 body na šestém místě. Hostující Pařížané se ziskem 47 bodů suverénně vévodí tabulce o devět bodů před druhým Monakem.

1.  Paris SG 26 22 2 2 81:19 68
2.  Monaco 26 17 5 4 64:26 56
3.  Marseille 26 16 7 3 56:29 55
4.  Lyon 26 14 7 5 56:32 49
5.  Nantes 26 11 6 9 27:27 39
6.  Montpellier 26 9 11 6 24:21 38
7.  Bordeaux 26 10 5 11 32:35 35
8.  Rennais 26 10 5 11 32:35 35