16. prosince 2017 • 19:22

Koubek dostal od PSG čtyřku. Neymar dva góly dal a dva připravil

ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy? ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy?
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka

Tomáši Koubkovi největší zápas jeho kariéry nevyšel. Brankářská jednička francouzského Rennes nedokázala zabránit vysoké domácí porážce 1:4 proti favorizovanému PSG. V dresu Pařížanů nejvíce zářil Brazilec Neymar, který dva góly dal a na další dva přihrál svým spoluhráčům.

Český gólman se na hřišti ještě ani pořádně neohřál a už tahal míč z branky, když ho ve čtvrté minutě z první vážnější šance překonal Neymar, který doklepl do prázdné branky přihrávku od Kyliana Mbappého.

Neuběhlo ani čtvrt hodiny a z téměř totožné situace přidalo PSG druhý gól. Tentokrát si oba útočníci Pařížanů vyměnili role a Mbappé překonal po přihrávce Neymara opět bezmocného Koubka.

Ačkoliv Rennes odcházelo do kabin za stavu 0:2, Koubek příliš práce neměl. Jediný těžší zákrok měl ve 43. minutě proti tutovce Edinsona Cavaniho, jehož šanci dokázal brzkým vyběhnutím zneškodnit.

Druhý poločas začal z pohledu českého gólmana mnohem optimističtěji. Ve 48. minutě zlikvidoval dalekonosnou dělovku Neymara a o pět minut později se domácí dokázali díky trefě Firmnina Mubeleho dostat zpátky do zápasu.

Jiskřička naděje na jakýkoliv bodový zisk však Rennes zhasla o deset minut později, když rozhodčí vyloučil po druhé žluté kartě domácího záložníka Benjamina Andrého.

PSG přesilovku využilo dvěma slepenými góly v 75. a 76. minutě. Při třetí trefě hostů si na Koubkovi smlsnul uruguayský útočník Cavani, který českého brankáře potrestal za brzké vyběhnutí a krásným lobem poslal míč za jeho záda.

Hned o minutu později přidal čtvrtý hřebíček do rakve Rennes opět Neymar, který dokázal využít již několikáté chyby domácího obránce Ramyho Bensebainiho.

Šance na kosmetickou úpravu výsledku dostali domácí v 90. minutě utkání, když Presnel Kimpembe nakopl soupeře mezi nohy, byl vyloučen a sudí odpískal pokutový kop. Wahbi Khazri ale poslal nařízenou penaltu trestuhodně nad branku.

Rennes zůstává i přes vysokou porážku s 25 body na šestém místě. Hostující Pařížané se ziskem 47 bodů suverénně vévodí tabulce o devět bodů před druhým Monakem.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 15. kola Fortuna ligy »

16. kolo Fortuna ligy:

Liberec - Plzeň (pá 23.11., 18:00), Dukla - Teplice (pá 23.11., 18:00), Karviná - Slavia (so 24.11., 14:00), Baník Ostrava - Slovácko (so 24.11., 17:00), Zlín - Opava (so 24.11., 17:00), Bohemians - Příbram (so 24.11., 17:00), Olomouc - Ml. Boleslav (ne 25.11., 15:00), Sparta - Jablonec (ne 25.11., 17:00)