PSG nadále kraluje Francii. Toulouse je po 16 letech na cestě do druhé ligy

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Fotbalisté Paris Saint-Germain prodloužili ligovou šňůru zápasů bez prohry na čtrnáct zápasů. Svého posledního ligového přemožitele Dijon porazili doma 4:0. Nejlepší ligový střelec Kylian Mbappé k tomu pomohl dvěma góly, celkem jich má na kontě už osmnáct.

Ligového lídra poslal do vedení již ve 3. minutě Španěl Sarabia, který upřesnil do branky střelu Brazilce Marquinhose. Na 2:0 zvyšoval v 74. minutě Mbappé, který se ocitl prakticky sám před brankářem po průnikové přihrávce od Němce Draxlera. Domácím trvalo pouze tři minuty, než přidali další gól zásluhou Argentince Icardiho. Na konečných 4:0 zvýšil svým druhým gólem Mbappé. Ztrátou pro PSG je zranění Ángela Di Maríi, který musel střídat už v 17. minutě utkání.

Fotbalisté Rennes si upevnili třetí místo výhrou 2:0 na hřišti beznadějně posledního Toulouse 2:0. Domácí po páté porážce v řadě ztrácejí na nesestupové pozice 14 bodů a míří po šestnácti letech neodvratně do druhé ligy.

1. Paris St. Germain 27 22 2 3 74:24 68
2. Marseille 27 16 7 4 39:27 55
3. Rennes 27 14 5 8 33:24 47
4. Lille 26 13 4 9 33:27 43
5. Montpellier 27 11 7 9 35:29 40
6. Monako 27 11 7 9 43:42 40
7. Remeš 27 9 11 7 25:21 38
8. Štrasburk 27 11 5 11 32:32 38