Výhra na Spartě, doma kolaps. Lyon padl, PSG jen remizovalo v Marseille

Autor: ČTK, iSport.cz, ros
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Lyonu, kteří ve čtvrtečním utkání Evropské ligy porazili po obratu pražskou Spartu, ztratili nyní dvoubrankový náskok v 11. kole francouzské ligy a prohráli v Nice 2:3. Všechny tři branky inkasovali v posledních devíti minutách, přičemž od 85. minuty dohrávali bez vyloučeného Tina Kadewereho.

Lyon tak utržil první porážku po šesti soutěžních zápasech a má na svém kontě dál 16 bodů. Na vedoucí Paris St. Germain, které i v deseti udrželo v Marseille bezgólovou remízu, ztrácí už 12 bodů. Nice se naopak po třetí výhře z posledních čtyř zápasů posunulo s 19 body v neúplné tabulce na třetí místo.

Hosty dostal do vedení Ekambi, který dvěma trefami pomohl i ke čtvrtečnímu vítězství nad Spartou. Kamerunský útočník vstřelil již svůj čtvrtý gól z posledních tří zápasů. V 68. minutě zvýšil náskok Lyonu Aouar.

Devět minut před koncem však vrátil domácí do hry Atál a po vyloučení Kadewereho jejich tlak ještě zesílil. V 89. minutě vyrovnal po faulu Emersona z penalty Delort a ve třetí minutě nastaveného času dokonal obrat Guessand. Nice má i přes dnešní dvě obdržené branky nadále nejlepší obranu v lize, inkasovalo jen sedmkrát.

Fanoušek narušil zápas PSG v Marseille

Před Nice se v tabulce dostalo na druhou příčku Lens, které díky dvěma brankám Saída zvítězilo doma nad Metami 4:1. Další branky přidali Ganago a Frankowski. Za hosty se prosadil jen De Preville. Lens si tak připsalo třetí ligové vítězství z posledních čtyř zápasů. Mety zůstávají se šesti body na předposledním 19. místě.

Vzhůru tabulkou stoupá i Monako, jež porazilo Montpellier 3:1 a vyhrálo v nejvyšší soutěži počtvrté z posledních pěti zápasů. Tým trenéra Nika Kovače vedl po 17 minutách díky gólům Vollanda a Ben Yeddera o dvě branky. Po hodině hry ještě zvýšil Martins. Hosté už jen korigovali v závěru po proměněné penaltě Savaniera.

Remízou 1:1 pak skončilo západofrancouzské derby mezi Lorientem a Bordeaux. Rennes nakonec v souboji se Štrasburkem vybojovalo těsné vítězství 1:0 a dál se drží s 18 body na předních příčkách tabulky.

Ve vypjatém utkání v Marseille rozhodčí po zásahu videa oběma týmům neuznal gól kvůli těsnému ofsajdu. Nejblíž k regulérní brance měl Messi, ale hlavou trefil jen břevno. Šance PSG na plný bodový zisk nabouralo vyloučení Hakimího za faul na unikajícího protihráče.