Jakub Konečný
26. května 2022 • 13:47

Americký zájemce o Plzeň chce převzít klub ve Francii. Stojí miliardy

Vstoupit do diskuse
2
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
První finále pro Třinec: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podle francouzského sportovního deníku LˈÉquipe je americký investor David Blitzer připraven převzít Saint-Étienne. Jeden z uchazečů o Plzeň nabízí za tradiční klub, který čeká baráž o udržení v Ligue 1, celkem 100 milionů eur, tedy 2,5 miliardy korun. Jaký to bude mít dopad na Blitzerův zájem o českého mistra, zatím není známo.Dvaapadesátiletý David Blitzer vlastní spolu s obchodním partnerem Joshem Harrisem hokejové New Jersey Devils, basketbalové Philadelphie 76ers a pět fotbalových klubů z Anglie, Německa, Španělska, Nizozemska a Spojených států.

Spolu stáli i za neúspěšnou nabídkou Martina Broughtona na odkup Chelsea.

Tento nezdar nicméně jejich nákupní horečku nijak nesrazil, nyní svou pozornost stočili do Francie, kde se ucházejí o Saint-Étienne. Tradiční značka má za sebou turbulentní sezonu, kterou zakončila na 18. příčce, a bude tak hájit prvoligovou příslušnost v baráži proti Auxerre.

Podle listu LˈÉquipe jsou Blitzer s Harrisem připraveni vyplatit současné vlastníky Bernarda Caïazza a Rolanda Romeyera částkou 38 milionů eur a uhradit dluhy klubu do celkové výše 100 milionů eur, tedy 2,5 miliardy korun.

Už v dubnu navíc deník Sport informoval o Blitzerově zájmu o Viktorii Plzeň.

V případě červenomodrých se přitom jedná o úplně jiné částky. Cena nového českého mistra se odhaduje na 200 milionů korun a přibližně ve stejné výši jsou i jeho momentální závazky. Majitel Viktorie Adolf Šádek hledá nového majitele či strategického investora už téměř rok a zatím si se žádným z uchazečů neplácl.

INSIDER BONUS: Brabec o Plzni: Staněk je vábnička pro západ, Mosquera překvapil
Video se připravuje ...

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Vrba o Limberském: Byl to fotbalista, který pracoval pro mužstvo
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
2

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

30. kolo
Články odjinud


Články odjinud