PSG si v lize zastřílelo i bez Mbappého, Messi dal parádní gól. Skvělý Neymar

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Paris St. Germain vykročili za obhajobou titulu ve francouzské lize jasnou výhrou 5:0 v Clermontu. Dvěma góly se na vítězství podílel Argentinec Lionel Messi.

Hosté se sice museli obejít bez zraněného Kyliana Mbappého, ale zastoupily ho ostatní útočné hvězdy. Skóre zápasu už v deváté minutě otevřel Neymar, poté navíc pro spoluhráče připravil další tři branky.

Ještě v prvním poločase se přihrávkou podepsal pod branky Ašrafa Hakimího a Marquinhose. V 80. minutě připravil gól pro Messiho, který o šest minut později nůžkami upravil na konečných 5:0.

Pařížský celek tak pod vedením nového trenéra Christopha Galtiera i ve druhém utkání nové sezoně předvedl střelecké představení. Před týdnem ve francouzském Superpoháru porazil 4:0 Nantes.

Výsledky 1. kola francouzské fotbalové ligy

Štrasburk - Monako 1:2 (65. Diallo - 43. Diatta, 53. Diop), Clermont - Paris St. Germain 0:5 (80. a 86. Messi, 9. Neymar, 26. Hakimí, 38. Marquinhos).

1. Paris SG 38 27 4 7 89:40 85
2. Lens 38 25 9 4 68:29 84
3. Marseille 38 22 7 9 67:40 73
4. Rennais 38 21 5 12 69:39 68
5. Lille 38 19 10 9 65:44 67
6. Monaco 38 19 8 11 70:58 65
7. Lyon 38 18 8 12 65:47 62
8. Clermont Foot 38 17 8 13 45:49 59