4. srpna 2022 • 20:00

Vítězný trenér s menšími kluby řídí PSG. Messi by řekl: Kdo je to?

Autor: Zbyněk Veselý
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Zlín 4:1. Divoký duel, drsné skluzy hostů. Fotbal řídili Ševčík a Jurásek
Slavia - Zlín: Dostál nedosáhl na Ichův centr, Jurásek zvyšuje už na 4:1!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Saint-Étienne a Lille v porovnání s Paris Saint-Germain? Titěrné lodičky vedle tankeru. Přesto mezi nimi Christophe Galtier staví rovnítko. Menší kluby pod ním a) pracovaly bezchybně, b) stoupaly vzhůru, c) dělaly dojem. PSG nefunguje a obdiv nebudí.Nový trenér vyfasuje seznam úkolů, jež má vykonat. V Parku princů to není seznam – musí zdolat pohoří výzev. Himalájský masiv obtíží. „V Paříži je všechno větší,“ řekl Christophe Galtier. „Byl jsem zvyklý na pár novinářů, teď tu mám stohlavý zástup z celého světa.“

Jeho krédo naštěstí zní: „Une vie sans examen ne vaut pas la peine d’être vécue.“ Život bez zkoušky nemá cenu žít. Paris Saint-Germain má nejdražší tým světa. Peníze tam vozí nákladním vozem a nejvyšší prioritu má vždy útok – jen Zlatan Ibrahimovic, Edinson Cavani , Kylian Mbappé, Ángel Di María a Neymar nastříleli dohromady 750 branek.

Ofenzivní esa – nenasytní góloví otesánci – mají hlavní slovo. Někdy však vidí jen pokutové území a nejsou při smyslech. „Chovají se jako alkoholik v palírně,“ vystihl to Laurent Blanc, někdejší stoper s přezdívkou Le Président a v letech 2013–16 trenér Les Parisiens.

Alkoholik v palírně? To je delirium. Porucha vědomí charakterizovaná blouzněním a halucinacemi. Neymar kupříkladu nacvičuje přemety. Klopp či Guardiola by dostávali 30 záchvatů vzteku za minutu. Pařížští milionáři neběhají, zejména ve druhém poločase nebo ve chvíli, kdy je soupeř znechutí a věci nejdou podle plánu.

Jako by neměli dost morálky, často jsou na hřišti nevýrazní, že by je nezachytil ani georadar. Jejich ochota bránit? Ta urgentně potřebuje růstové hormony.

Dočtěte si celý článek a užijte si další exkluzivní obsah a videa bez reklam na 8 webech díky
PREMIUM PLUS  

Odemknout článek
Vstoupit do diskuse
0
24. kolo
Články odjinud


Články odjinud