13. prosince 2022 • 13:45

Španělský soud zprostil Neymara obžaloby v kauze finančních podvodů

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sen? Sundat Slavii, překonat rekord. Jak žijí americké fotbalistky v Česku?
PRVNÍ DOJEM: Polski uragán! A odraz, že se Sparta a Slavia v repre sbližují
VŠECHNA VIDEA ZDE

Španělský soud zprostil obžaloby brazilského fotbalistu Neymara v kauze údajné korupce a daňových podvodů. Třicetiletá hvězda Paris St. Germain čelila spolu s dalšími lidmi podezření, že v roce 2013 zfalšovali přestupovou částku při Neymarově transferu ze Santosu do Barcelony.Už na konci října stáhla obžalobu španělská prokuratura, která vinila Neymara z daňových úniků ve výši 8,4 milionu eur (asi 204 milionů korun). Zároveň vyzvala soud, aby zprostil obžaloby Neymara, jeho rodiče o zbývající obžalované. V kauze figurovali i bývalí šéfové katalánského celku Sandro Rosell s Josepem Mariou Bartomeuem a někdejší prezident Santosu Odilio Rodrigues.

V žalobě tak pokračovala pouze společnost DIS, která obvinila všechny strany za údajnou manipulaci s přestupovou částkou, kvůli níž nedostala odpovídající sumu. V době transferu vlastnila společnost 40 procent hráčových práv. Oficiálně Barcelona zaplatila 57 milionů eur (1,39 miliardy korun), později ale vyšlo najevo, že cena činila téměř 83 milionů (dvě miliardy korun).

„Neprokázalo se, že by byly smlouvy zfalšované ani že by byla společnost DIS poškozena,“ citovala agentura AP prohlášení soudu.

Advokáti společnosti DIS původně požadovali pro Neymara pětiletý trest vězení. Nyní neuspěli ani se sníženým požadavkem dvou a půl roku.

Vstoupit do diskuse
0

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud