AC Milán blízko cíle, k titulu mu schází bod

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

AKTUALIZOVÁNO - Jediný bod dělí fotbalisty AC Milán od zisku italského titulu. V dnešním utkání 35. kola doma porazili Boloňu 1:0 gólem Flaminiho a v čele tabulky mají osmibodový náskok na Inter Milán, s nímž mají navíc lepší vzájemnou bilanci.

K tomu, aby se poprvé po sedmi letech stali šampiony, jim stačí v posledních třech kolech uhrát jedinou remízu.

Milánu pomohla rychlá branka, kterou zaznamenal už v sedmé minutě francouzský záložník Flamini. Ten si obhodil obránce, brankář sice jeho pokus ztlumil, ale bývalý hráč Arsenalu si sám střelu dorazil.

Poté si domácí hlavně hlídali vedení a kontrolovali hru. K tomu jim pomohlo i vyloučení soupeře, když osm minut před koncem dostal červenou kartu Della Rocca.

Boj o postup do Ligy mistrů si zkomplikovalo Udine debaklem 2:5 ve Fiorentině. Potvrdilo tak propad formy a po čtvrté prohře z posledních pěti zápasů ztrácí na čtvrté Lazio stále bod, ale římský celek má zápas k dobru.

Porážku Udine neodvrátil ani český útočník Matěj Vydra, který nastoupil podruhé v sezoně. Na hřiště se dostal sedm minut před koncem.

Na Udine se bodově dotáhlo AS Řím, které vyhrálo v Bari 3:2, přestože dvakrát prohrávalo. Vítězný gól dali hosté až v poslední minutě, když hráli bez dvou vyloučených.

O dva góly Římanů se postaral kapitán Francesco Totti, který zaznamenal svou 206. branku v italské lize, čímž se v historické tabulce střelců dostal na páté místo před Roberta Baggia. Více gólů mají na kontě jen Silvio Piola (274), Gunnar Nordahl (225), Giuseppe Meazza a Jose Altafini (oba 216).