Kozák slaví! Lazio Řím porazilo ve finále AS a vyhrálo Italský pohár | iSport.cz
26. května 2013 • 20:22

Kozák slaví! Lazio Řím porazilo ve finále AS a vyhrálo Italský pohár

Autor: ČTK, iSport.cz
Fotbalisté Lazia Řím slaví zisk Italského poháru
TOP VIDEA
Sparta měla odvolat Jílka už po konci podzimu, říká redaktor Sportu Sparta měla odvolat Jílka už po konci podzimu, říká redaktor Sportu
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Další upřená penalta Teplicím a viníkem opět Proske ZLATÁ PÍŠŤALKA: Další upřená penalta Teplicím a viníkem opět Proske
VŠECHNA VIDEA ZDE

 Český útočník Libor Kozák slaví s fotbalisty Lazia Řím zisk Italského fotbalového poháru. Ve finále se sice nejlepší střelec tohoto ročníku Evropské ligy na hřiště nedostal, jeho tým ale zdolal AS Řím 1:0 a evropskou soutěž si zahraje i v příštím ročníku.Oba týmy v lize zůstaly za pohárovými příčkami, takže vypjaté derby, které se i přes bezpečnostní rizika konalo v Římě, mělo ještě o náboj navíc. Pohárový triumf totiž zaručuje účast přímo ve skupině Evropské ligy.

Jediný gól zápasu padl v 71. minutě, kdy brankář Bogdan Lobont nedokázal odklidit centr Antonia Candrevy a nehlídaný bosenský záložník Senad Lulič se zblízka nemýlil. Lazio tak vyhrálo čtvrté z posledních pěti derby a zajistilo si šesté celkové vítězství v poháru.

Pořadatelé před zápasem zabavili nože, kameny, pálky a podomácku vyrobené zbraně, ale i přes přítomnost několika tisícovek policistů podle agentury AP nakonec došlo k několika menším střetům fanoušků.

Diváci bučeli a pískali na korejského zpěváka PSY, který před zápasem vystoupil se svým hitem Gangnam Style. Pořadatelé je přehlušili tím, že produkci přidali na hlasitosti, není však jasné, zda reakce publika měla rasistický podtext.

Lazio Řím - AS Řím 1:0 (0:0)
Branka: 71. Lulič.

 
24. kolo
Články odjinud


Články odjinud