Zemanova smršť. Cagliari smetlo nováčka čtyřmi góly za poločas

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

SOUHRN SERIE A - 8. KOLO | Fotbalisté Cagliari si pod vedením českého trenéra Zdeňka Zemana připsali v osmém kole italské ligy druhé vítězství. Na hřišti nováčka Empoli vyhráli jasně 4:0 a posunuli se na dvanáctou příčku tabulky. Fotbalisté Juventusu zvítězili v utkání osmého kola italské ligy nad Palermem 2:0 a mají v čele tabulky tříbodový náskok před AS Řím. Udine stejným poměrem porazilo Bergamo a posunulo se na třetí místo.

Hráčům Cagliari se podařilo napodobit své dosud jediné vítězství v lize. Před necelým měsícem rovněž díky čtyřem brankám z úvodního poločasu vyhrál sardinský tým na hřišti Interu Milán 4:1.

Cagliari dnes vměstnalo všechny čtyři branky do poslední čtvrthodiny první půle. Nejdřív se z hranice pokutového území trefil Marco Sau, následně skóroval během dvou minut z přímého i pokutového kopu Danilo Avelar a v nastavení přidal čtvrtý zásah Anders Ekdal.

Šanci posunout se alespoň do neděle na první místo prováhal AS Řím, který zůstává o skóre za Juventusem. Na hřišti Sampdorie Janov remizoval 0:0 a podruhé v lize ztratil body. Sampdoria si připsala čtvrtou remízu v sezoně, ale hlavně díky stejnému počtu vítězství je na třetí příčce o tři body za vedoucím duem.

Juventus má náskok tří bodů před AS Řím

Juventus napravil zaváhání z minulého kola v Sassuolu (1:1). Ve 32. minutě otevřel skóre chilský reprezentant Arturo Vidal a vstřelil třetí gól v sezoně. Asistenci si připsal Carlos Tévez, jenž se v této sezoně podílel již na devíti ligových brankách Juventusu: šest jich sám vstřelil a na tři přihrál. Na konečných 2:0 upravil v druhém poločase po Pirlově rohovém kopu Fernando Llorente a oslavil premiérovou trefu v tomto ročníku Serie A.

Udine vstřelilo Bergamu obě branky v prvním dějství. Již v šesté minutě si pátý gól v sezoně připsal Antonio di Natale. O půl hodiny později skóroval francouzský útočník Cyril Théréau, jenž do Udine přišel v létě z Chieva.

Neapol vstřelila šest branek

Fotbalová Neapol, jeden ze soupeřů Sparty v základní skupině Evropské ligy, zvítězila v utkání osmého kola italské ligy nad Hellasem Verona 6:2. Gonzalo Higuaín vstřelil hattrick, dvě branky dal Marek Hamšík. Juventus vyhrál nad Palermem 2:0 a má v čele tabulky tříbodový náskok před AS Řím.

Neapol nezačala v utkání s Veronou dobře, už po 25 vteřinách otevřel skóre záložník hostů Emil Hallfredsson a postaral se o nejrychlejší branku v této sezoně Serie A. Na konci poločasu ale vyrovnal Hamšík.

Gólové hody přineslo druhé dějství. V 58. minutě si druhou trefu připsal slovenský reprezentant, na 2:2 dokázal ještě vyrovnat o osm minut později Nicolás López. Pak už ale úřadovali domácí, zejména argentinský útočník Higuaín. Zatímco v předchozích sedmi ligových zápasech se ani jednou neprosadil, dnes si připsal hattrick, který zkompletoval v 90. minutě z penalty po faulu Hallfredssona.

Trenér Neapole Benítez nasadil sestavu: Cabral - Ghúlam, Koulibaly, Albiol, Maggio - D. López, Jorginho (71. Inler) - Insigne (78. Mertens), Hamšík (85. Henrique), Callejón - Higuaín.

Inter Milán vyhrál 1:0 v Ceseně, jedinou branku vstřelil v 32. minutě z penalty Mauro Icardi. Argentinský útočník si připsal čtvrtou ligovou trefu v sezoně. Římské Lazio zdolalo 2:1 FC Turín, zápas rozhodl svým prvním gólem v tomto ročníku střídající Miroslav Klose.

AC pouze remizovalo

Ve 25. minutě duelu mezi milánským AC a Fiorentinou poslal Honda míč od rohového praporku do pokutového území, kde jej Zapata prodloužil na Nigela de Jonga a nizozemský záložník hlavou překonal gólmana Neta. Jinou střelu na branku fanoušci na San Siru v prvním poločase neviděli.

Ofenzivnější podívanou přinesl druhý poločas, v němž Fiorentina dokázala v 64. minutě zásluhou střídajícího Josipa Iličiče vyrovnat. Slovinský záložník si elegantně poradil s obranou a na jeho přízemní střelu k tyči Abbiati nedosáhl.

Udine porazilo Bergamo 2:0 a posunulo se na třetí místo. Již v šesté minutě si pátý gól v sezoně připsal Antonio di Natale. O půl hodiny později skóroval francouzský útočník Cyril Théréau.

Neapol - Hellas Verona 6:2
Branky: 68., 84. a 90. z pen. Higuaín, 44. a 58. Hamšík, 76. Callejón - 1. Hallfredsson, 66. N. López

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.