Juventus má náskok 8 bodů, Lazio otočilo divoký duel s AC Milán

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

SOUHRN 20. KOLA | Fotbalisté Lazia Řím otočili zápas 20. kola italské ligy s AC Milán a zvítězili 2:1. Cagliari porazilo Sassuolo 2:1 a potřetí v řadě v soutěži neprohrálo. Nová posila vítězů Josef Hušbauer do zápasu nezasáhl a na svou premiéru v Serii A dál čeká. Fotbalisté Juventusu Turín vedou po výhře nad Chievem 2:0 italskou ligu už o osm bodů.  Od poslední Parmy se odpoutala Cesena, která v duelu dvou nejhorších týmů Serie A zvítězila na soupeřově hřišti 2:1.

Sestupem je vážně ohroženo i Chievo, třetí od konce tabulky, na půdě Juventusu ale drželo hodinu nadějnou bezbrankovou remízu. Pak se však prosadil Francouz Paul Pogba, který opět ukázal, proč o něj stojí jiné evropské velkokluby. A dokonale v roli tvůrce hry zastoupil zraněného Andreu Pirla.

Skóre otevřel parádní trefou, svou čtvrtou v posledních čtyřech duelech, a to přitom svou slabší levou nohou. Čtvrt hodiny poté pomohl vymyslet druhou branku pro Švýcara Stephana Lichtsteinera.

Dlouhých 27 let čekal FC Turín na triumf na slavném San Siru, kde nastupují milánské celky AC a Inter. Naposledy se tento turínský klub radoval v únoru 1988 v zápase s Interem a dnes to zopakoval. Na jediný gól zápasu čekalo 37.000 fanoušků až do čtvrté minuty nastavení a trefa Emiliana Morettiho většinu z nich nepotěšila.

Na tribunu v Janově usedla i nová posila tamní Sampdorie Kamerunec Samuel Eto'o a i jemu musela vrtat hlavou klíčová situace zápasu s Palermem, který skončil 1:1. Hosté se totiž dožadovali gólu, podle jejich názoru dopravili míč za čáru, jenže rozhodčí trefu neuznal. V Itálii se tak dá očekávat další debata o zavedení brankové technologie, která se osvědčila při premiéře na loňském mistrovství světa.

Lazio senzačně otočilo duel s AC

AC Milán zaskočil domácí Lazio už ve čtvrté minutě. Jérémy Ménez obral ve středu hřiště Bastu o míč, doběhl s ním do šestnáctky a chladnokrevně zakončil. Francouz vstřelil desátý gól v tomto ročníku italské ligy.

Od té doby byli ale aktivnější domácí a hubený náskok držel "Rossoneri" zejména brankář López. Začátek druhého poločasu ale celek z hlavního města využil k obratu. Nejprve v 47. minutě Klose poslal přesný centr do vápna na Parola, který střelou z voleje zakončil. O čtyři minuty později se prosadil i Miroslav Klose po Montolivově minele.

Na konečných 3:1 v závěru upravil znovu Parolo, jenž do Lazia přestoupil v létě z Parmy. V nastavení dostal červenou kartu obránce AC Milán Mexés, který neudržel nervy na uzdě a pustil se do útočníka domácích Mauriho. Uklidnit se ho snažili hráči obou týmů.

Svěřenci trenéra Inzaghiho tak pokračují v nepřesvědčivých výkonech, z posledních pěti duelů získali pouhé dva body.

Ve 20. minutě duelu mezi Cagliari a Sassuolem otevřel skóre hlavou obránce domácích Luca Rossettini a prosadil se podruhé v sezoně. Svůj tým ale v 76. minutě o vedení také připravil, když dorazil za záda vlastního gólmana Brkiče Acerbiho střelecký pokus. Sardinský celek přesto vybojoval tři body, o tři minuty později vstřelil rozhodující branku střídající Duje Čop. Sassuolo nebodovalo poprvé po čtyřech zápasech.

Neapol si poradila s Janovem

Fotbalisté Neapole porazili v dohrávce 20. kola italské ligy FC Janov 2:1 a na třetím místě tabulky, které zajišťuje start v předkole Ligy mistrů, mají dvoubodový náskok před čtvrtým Laziem Řím a pátou Sampdorií. O výhře domácích rozhodl dvěma góly Gonzalo Higuaín.

Argentinský útočník se poprvé trefil v sedmé minutě a po vyrovnání Iaga Falquého přidal druhou branku v 75. minutě z penalty. Pro Neapol tak zařídil čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů a Janov naopak odsoudil k šestému utkání bez vítězství (2 remízy, 4 prohry).

Higuaín se navíc s dvanácti zásahy osamostatnil na druhém místě pořadí střelců a na vedoucího krajana Carlose Téveze z Juventusu ztrácí jediný gól.