Nevyšel Mahrez, přišel Schick. Ředitel AS Řím popsal, proč ho klub koupil | iSport.cz
Jakub Dvořák
21. listopadu 2017 • 12:12

Nevyšel Mahrez, přišel Schick. Ředitel AS Řím popsal, proč ho klub koupil

TOP VIDEA
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestup Patrika Schicka do AS Řím? Pro sportovního ředitele italského klubu Monchiho až druhá varianta. V létě se totiž primárně zajímal o Rijáda Mahreze z Leicesteru City, ale anglický celek nechtěl o prodeji své opory ani slyšet. A tak začal španělský odborník znovu hledat a ukázal právě na Schicka. Přetahování o 21letého českého reprezentanta podle něho byla jedna z nejsložitějších operací, které v novém působišti zatím řešil.Na jaře začal úřadovat na nové adrese. Španělskou Sevillu vyměnil za hlavní město Itálie. Uznávaného sportovního ředitele Monchiho však ve věčném městě nečekalo nic snadného. V letním přestupovém období musel řešit odchody Antonia Rüdigera do Chelsea, Leandra Paredese do Zenitu a především opory Mohameda Salaha, kterého zlákal Liverpool.

Největší výzvou bylo nahradit právě egyptského křídelníka, který 34 branek vstřelil a na dalších 24 přihrál. O jménu však měli v Římě brzy jasno. „Chtěli jsme levonohé křídlo a hned nás napadl Rijád Mahrez. Jeho přestup už byl připravený, ale vše selhalo na tom, že ho Leicester nechtěl prodat. Stejně jako řekl ne nám, odmítl i Barcelonu,“ prozradil v rozhovoru pro Gazzetta dello Sport Monchi.

V ten moment museli v klubu začít pracovat na nové variantě, kterou se, jak se později ukázalo, stala česká kometa Sampdorie Janov. I přesto, že typologicky se jednalo o odlišného hráče, než jsou Salah s Mahrezem.

„Patrik není pro roli křídla úplně ideální, ale byla to obrovská investice do klubu,“ vysvětlil Monchi angažování Schicka. „Byla by velká chyba, kdybychom boj o něj vzdali jen z taktických důvodů.“

Patrik Schick s trenérem AS Řím Eusebiem Di Francescem
Patrik Schick s trenérem AS Řím Eusebiem Di Francescem

Jednání kolem přestupu českého útočníka, který v Serii A zazářil hned v první sezoně poté, co opustil pražskou Spartu, byla podle ředitele „Vlků“ velmi náročná. „Konkurence byla ohromná. Kromě nás ho chtěl Juventus, Neapol, Inter, další kluby mimo Itálii… V přesvědčování hráče nám ve finále hodně pomohla značka AS Řím, která má velký zvuk,“ uvedl Monchi.

Řeč padla i na Schickovu rekordní přestupní částku. 40 milionů eur za hráče ještě v Římě nikdy klub nezaplatil. Ani samotný Monchi nikdy nepořizoval do Sevilly drahé posily. Jeho maximum, které za hráče utratil, bylo 15 milionů eur.

„Samozřejmě v mém popisu práce je, abych dělal pro klub to nejlepší, ale Patrik je pro nás významný obchod. Přestupová částka svědčí o jeho výkonech. Do budoucna si od něj slibujeme opravdu hodně," dodal.

Zatím však fanoušci na Schickova kouzla marně čekají. Od srpnového podpisu smlouvy viděli českého fotbalistu v dresu AS jednou v přípravném utkání a v lize si kvůli neustávajícím zdravotním potížím připsal 15 minut proti Hellasu Verona.

 
21. kolo
Články odjinud


Články odjinud