Radek Špryňar
24. ledna 2018 • 23:25

Bída AS Řím nebere konce, na Schicka fanoušci Sampdorie pískali

Sparta slaví 125 let. Stadion na Letné otevřela fanouškům Sparta slaví 125 let. Stadion na Letné otevřela fanouškům
SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě

Oslava dvaadvacátých narozenin se nepovedla. Patrik Schick slyšel při nástupu na trávník pískot fanoušků Sampdorie, gól za sedmadvacet minut pobytu na hřišti nevstřelil a AS Řím pouze remizoval v dohrávce 3. kola Serie A se Sampdorií 1:1.

Favoritovi aspoň bod zachránil v nastaveném čase Edin Džeko. Bída Římanů trvá dál. V lize nevyhráli už pátý zápas v kuse a v tabulce se krčí na pátém místě mimo příčky zaručující vstup do Ligy mistrů.

V Římě se dál věří Edinu Džekovi. A to i přesto, že jeho přestup do Chelsea je v Anglii považovaný za takřka hotovou věc. Trenér AS Eusebio di Francesco už na tiskové konferenci před utkáním prohlásil, že nevidí jediný důvod, proč by neměl být Džeko v nominaci. Pro Patrika Schicka to znamenalo jediné – v den svých narozenin vyfasoval umístěnku na lavičku.

Z té sledoval nepříliš záživnou první půli a především úvodní branku domácího Janova z pokutového kopu. AS začalo téct do bot a tak di Francesco v 63. minutě zvedl Schicka z lavičky. Když vběhl na hřiště, část fanoušků spustila pískot.

Odchod Schickovi fanoušci neodpustili

V Sampdorii, za kterou vstřelil v minulé sezoně třináct branek, mu neodpustili odchod ke konkurenci a zejména pak kritiku trenéra Marca Giampaola v rozhovoru pro měsíčník Reportér.

Schick si ale s nepřátelsky naladěným publikem těžkou hlavu nedělal. Od první chvíle měla jeho přítomnost pozitivní vliv na herní projev „giallorossi“.

Patrik Schick zatím v dresu AS Řím nenavázal na výkony ze Sampdorie Janov

Světlé momenty?

Když se poprvé dotkl balonu, štrádoval si to pěkně podél vápna přes trojici obránců, z akce padl gól, jenže z ofsajdového postavení. Čerstvě dvaadvacetiletý útočník nahradil na pravé straně ofenzivního trojzubce nevýrazného Grégoire Defrela a právě z tohoto místa poslal do vápna nebezpečný centr, který jen o pár centimetrů minul Džeko a po něm i Ünder. Pak elegantní patičkou oslovil k průniku spoluhráče Pellegriniho. Opět marně. Akce k brance nevedla.

Římané - i díky Schickově aktivitě - se v závěru hnali za vyrovnáním, přečkali dvě obří šance domácích, aby v první minutě nastavení srovnal účty podařenou hlavičkou Edin Džeko.

Pro AS je ale konečná remíza nepříznivým výsledkem. Mužstvo se kroutí v herní krizi a Patrik Schick na první ligovou trefu na prestižní štaci stále čeká… Další šanci bude už v neděli, kdy si oba týmy dají repete. Tentokrát ale v prostředí římského Stadia Olimpico.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)