Krize Udine pokračuje! Smutní i Schick s AS Řím, výhry slaví Juve a Neapol

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

SOUHRN | Fotbalisté Juventusu porazili v 31. kole italské ligy Benevento 4:2. Souboj prvního týmu tabulky s posledním rozhodl hattrickem Paulo Dybala, dvě branky vstřelil z penalt. Fiorentina si připsala poprvé od sezony 1959/60 šestou ligovou výhru v řadě, na hřišti římského AS zvítězila 2:0. Za domácí odehrál druhý poločas český reprezentant Patrik Schick, který trefil břevno hostující branky. Udine i s Antonínem Barákem a Jakubem Janktem padlo s Laziem a bere osmou prohru v řadě.

Češi z Udine osmou prohru v řadě neodvrátili

Udine, v jehož základní sestavě nechyběli záložníci Jakub Jankto a Antonín Barák, vedlo od 13. minuty zásluhou Lasagny. V 27. minutě ale vyrovnal nejlepší střelec soutěže Immobile a stal se prvním hráčem Lazia v historii, který nastřílel v sezoně Serie A 27 branek.

Dosud se o prvenství dělil s Hernánem Crespem a Giuseppem Signorim. Immobile k obratu přispěl i asistencí u rozhodujícího gólu Alberta. Udine prohrálo poosmé v řadě.

Dybala poslal Juventus do vedení v 16. minutě umístěnou střelou z rohu šestnáctky. Domácí zareagovali o osm minut později, Guilhermův centr dotlačil do branky Diabaté. Vedení vrátil favoritovi znovu Dybala, jenž proměnil pokutový kop za faul na Pjaniče.

Benevento se i podruhé dokázalo vrátit do zápasu, v 51. minutě se po rohovém kopu prosadil znovu Diabaté. Trenér "Staré dámy" Massimiliano Allegri poslal v průběhu druhého poločasu do hry Douglase Costu i autora 15 gólů Higuaína, a právě střídající hráči rozhodli o výsledku.

V 74. minutě Dybala završil hattrick po další penaltě, kterou nařídil sudí za faul na Higuaína. Argentinský útočník vstřelil v této sezoně Serie A už 21 branek a je nejlepším střelcem obhájce titulu.

Hattrick se mu povedlo dát už ve třetím venkovním zápase v sezoně, což v historii Serie A dokázal jen Giampiero Boniperti rovněž v barvách Juventusu v ročníku 1949/50. V 82. minutě upravil na 4:2 Costa povedenou střelou ze střední vzdálenosti.

Fiorentina dobyla Řím, Schick trefil břevno

Fiorentina poprvé udeřila v 7. minutě, když se míč po přímém kopu dostal k volnému Benassimu, který zamířil přesně k tyči. V 39. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek po individuální akci Simeone.

Po poločasové pauze vyběhl na trávník i Schick, jenž nahradil Defrela. Český útočník po necelé hodině hry připravil chytrou přihrávkou stoprocentní šanci Nainggolanovi, ale belgický záložník trefil pouze brankáře Sportiella.

Sám Schick čtvrt hodiny před koncem trefil hlavou břevno a v další velké příležitosti opět hlavou mířil těsně nad branku. AS Řím může přijít o třetí místo v tabulce. Fiorentina je sedmá s bodovou ztrátou na pohárové příčky.

Fotbalisté Neapole v závěru otočili duel 31. kola a porazili Chievo Verona 2:1. Na vedoucí Juventus Turín ztrácejí z druhého místa znovu čtyři body. Inter Milán prohrál na hřišti FC Turín 0:1 a nevyužil možnost posunout se na třetí místo tabulky před AS Řím, který v sobotu podlehl 0:2 Fiorentině.

Inter prohrál i inkasoval poprvé po pěti zápasech, na stadionu Turína nebodoval poprvé od února 1994.Neapol z hlediska útočné aktivity plnila proti Chievu od začátku roli favorita, tlak ale nedokázala přetavit v branku.

Nejblíže byl v 51. minutě Mertens, kterého ve vápně fauloval Depaoli. Belgický reprezentant ale z penalty neuspěl proti Sorrentinovi, který v Serii A zneškodnil tři z posledních čtyř pokutových kopů. Neefektivitu Neapole potrestal v 73. minutě Stepiňski, který po soupeřově chybě v rozehrávce přesně zakončil.

Dybala se prodírá obranou Beneventa

Domácí následně vrhli všechny síly do útoku a po sérii příležitostí se nakonec dočkali obratu. Minutu před koncem základní doby se hlavou po Insigneho centru prosadil střídající Milik a ve třetí minutě nastavení technickou střelou otočil skóre středopolař Diawara.

Domácí rozvlnili síť ještě jednou, branka však nemohla být uznána kvůli ofsajdu. Po změně stran už nebyla herní převaha Interu tak znatelná a hosté vyrovnat nedokázali. Turín zvítězil ve třetím utkání po sobě, zůstal však na desátém místě.

AC Milán měl ve všech statistikách proti Sassuolu převahu, čtvrt hodiny před koncem ale gól vstřelili hosté, střelou na zadní tyč se prosadil Politano. Domácí nakonec dokázali získat alespoň bod, když Musacchio nacentroval do vápna, Kalinič si umně zpracoval balon a z otočky střelou o břevno skóroval. Chorvatský útočník čekal na gól od 3. prosince. Sassuolo potřetí v řadě remizovalo 1:1.

Na důležité výhry v boji o záchranu dosáhly Crotone a Hellas Verona. Crotone bez zraněného stopera Stefana Simiče porazilo gólem Simyho 1:0 Boloňu, za kterou nenastoupil Ladislav Krejčí. Verona po třech drtivých prohrách zvládla též nejtěsnějším výsledkem duel s Cagliari, oč se postaral proměněnou penaltou Romulo.