6. května 2018 • 23:00

Juventus otočil s Boloňou, Neapol jen remizovala a téměř ztratila šanci na titul

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Neapole pouze remizovali v 36. kole italské ligy 2:2 s FC Turín a téměř jistě ztratili možnost překazit Juventusu obhajobu titulu. Před závěrečnými dvěma duely na "Starou dámu" ztrácejí šest bodů. Vzájemné zápasy mají oba týmy vyrovnané, rozhoduje tak rozdíl ve skóre, který u Juventusu činí 61 gólů a u Neapole 45. Juventusu otočil zápas s Boloňou a vyhrál 3:1. Český záložník Ladislav Krejčí strávil v boloňském dresu celé utkání na lavičce. AC Milán porazil Hellas Verona 4:1 a posunul se na pohárové příčky. Verona je po Beneventu druhým jistým sestupujícím. Inter Milán zvítězil na hřišti Udine jasně 4:0 a na čtvrté místo a účast v Lize mistrů ztrácí dva body, protože Lazio jen remizovalo s Bergamem. Udine, za které se postupně do hry dostali záložníci Antonín Barák a Jakub Jankto, čeká na výhru už 14 utkání. Třetí AS Řím zdolalo Cagliari.

Neapol přitom dvakrát vedla. Skóre otevřel v 25. minutě Mertens po zaváhání stopera Burdissa, deset minut po přestávce ale vyrovnal tečovanou střelou Baselli. Naději pro domácí vykřesal v 71. minutě Hamšík, který po povedené ráně zpoza šestnáctky dal jubilejní 100. ligový gól v dresu Neapole.

I podruhé ale Turín zareagoval, sedm minut před koncem získal pro hosty bod přesnou hlavičkou De Silvestri. Neapol s Turínem ztratila body poprvé od března 2015.

AS Řím udolal Cagliari, Schick naskočil v závěru

AS Řím vedl v Cagliari po čtvrthodině hry, když se skrytou křížnou střelou prosadil Ünder. Dvacetiletý turecký reprezentant se v posledních osmi zápasech, v nichž nastoupil v základní sestavě, podílel na stejném počtu branek: sedm jich dal a u jedné asistoval.

Sardinský celek se nevzdal a v zápase si vytvořil několik slibných příležitostí, překonat gólmana Alissona se mu ale nepovedlo a tak už čtyři zápasy čeká na výhru. Římané naopak počtvrté v řadě zvítězili a posunuli se na třetí místo tabulky i přesto, že se jim během rozcvičky zranil stoper Manolas a musel jej v základní sestavě nahradit debutant Elio Capradossi. Útočník Patrik Schick odehrál posledních několik minut.

Lazio prohrávalo s Bergamem už od druhé minuty, kdy gólmana Strakoshu překonal Barrow. Ve 24. minutě ale dokázal vyrovnat Caicedo a oba týmy si prodloužily sérii bez porážky: Lazio na devět duelů, Atalanta na šest. Svěřenci trenéra Simoneho Inzaghiho jsou na čtvrtém místě o dva body za AS Řím.

Barák a Jankto sledovali prohru

O další dva body zaostává po jasném vítězství 4:0 v Udine Inter Milán. O výhře rozhodl už v prvním poločase. Ve 13. minutě otevřel skóre po rohovém kopu stoper Ranocchia a v závěru úvodního dějství dvěma přízemními střelami k tyči gólmana Bizzarriho překonali Rafinha a Icardi.

Další komplikace pro domácí přišla krátce po přestávce, kdy byl po ostrém zákroku na Perišiče vyloučen Fofana. V 71. minutě vstřelil poslední gól Interu Valero, v závěru ještě střídající Karamoh napálil břevno. Udine, za které se postupně do hry dostali záložníci Antonín Barák a Jakub Jankto, čeká na výhru už 14 utkání.

Chievo Verona se výhrou 2:1 nad Crotone vymanilo ze sestupové osmnácté pozice, oba týmy ale ještě budou mít se záchranou starosti, k dobru mají na Cagliari pouze bod. Za poražený celek nenastoupil stoper Stefan Simič.

Důležitý krok k udržení udělal Spal Ferrara, který porazil 2:0 poslední Benevento. Druhým již jistým sestupujícím je Hellas Verona, který ztrácí na sedmnácté místo dvě kola před koncem nedostižných devět bodů.

Juventus otáčel doma s Boloňou

Boloňa šla nečekaně do vedení, když Rugani fauloval ve vápně Crisetiga a nařízený pokutový kop proměnil Verdi. Lídr Serie A vyrovnal krátce po změně stran, pomohl mu k tomu De Maiův vlastní gól.

Po hodině hry trefil hostující Krafth tyč Buffonovy brány, vzápětí ale udeřil favorit. Střídající Costa připravil v rozmezí šesti minut gól pro Khediru i Dybalu a Juventus už dvoubrankové vedení udržel.

Milánští "Rossoneri" se prosadili dvakrát v obou poločasech. Skóre otevřel tvrdou přízemní ránou Calhanoglu a v 32. minutě zvýšil osmým ligovým gólem v sezoně Cutrone.

Krátce po změně stran se poprvé v kariéře v Serii A trefil na San Siru obránce Abate a upravil na tříbrankový rozdíl. Naději pro Hellas vykřesal v 85. minutě po rohovém kopu Lee, ale vzápětí pojistil vítězství favorita střídající Borini.

AC Milán doma zvítězil po čtyřech zápasech. Verona naopak prohrála popáté v řadě a s nejvyšší soutěží se po roce rozloučí.