Schick EFEKT. Po jeho příchodu Řím třemi góly úžasně otočil s Barcelonou | iSport.cz
1. srpna 2018 • 08:24

Schick EFEKT. Po jeho příchodu Řím třemi góly úžasně otočil s Barcelonou

SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas
Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu

V gólovém zápise „zaoceánského“ přátelského utkání Barcelony s AS Řím čítajícím šest střelců jméno Patrika Schicka nefiguruje. Na konečné výhře italského celku 4:2 měl ale český útočník výrazný podíl. Považte, před jeho příchodem na hřiště v 61. minutě svítilo na ukazateli skóre vedení "Barcy" 2:1. Schick rozjel akci předcházející vyrovnání a po faulu na něj se kopala penalta, která dala výsledku finální podobu.

Český reprezentační útočník ukázal, že v přípravě hraje ve skvostné formě, trefil se celkem pětkrát (1x proti Tottenhamu, 1x proti druholigovému Avellinu, hattrick s Latinou) a navíc góly i připravuje. AS Řím to proti Barceloně jde, letos ji vyřadil i ve čtvrtfinále Ligy mistrů po výsledcích 1:4 a 3:0. Ale nepředbíhejme!

Na čarokrásném AT&T Stadium v Arlingtonu se obvykle aplauduje americkým fotbalistům, domov zde má slavný tým NFL Dallas Cowboys. V noci z úterý na středu zde ale rozehráli líbivou podívanou fotbalisté Barcelony a AS Řím.

Šest gólů potěšilo snad každého z 54 726 fanoušků, kteří zápasu přihlíželi. Barcelona nastoupila bez Lionela Messiho a dalších hvězd, trenér Římanů Eusebio Di Francesco vsadil od úvodního hvizdu na ofenzivní trojlístek Kluivert - Džeko - El Shaarawy. Po prvním poločase bylo skóre vyrovnané 1:1, v 7. minutě se trefil po úžasné akci Rafinha, ve 35. minutě srovnal doklepnutím do prázdné brány El Shaarawy.

Katalánský velkoklub si vzal vedení zpět pět minut po pauze, pálil Malcom. V 61. minutě nahradil Strootmana v sestavě AS v rámci hromadného střídání sedmi hráčů Schick a začaly se dít věci!

78. minuta - Schick poslal přihrávku na střed hřiště Alessandro Florenzimu, který po narážečce s Diego Perottim procedil míč za brankářskou dvojku Barcelony Jaspera Cillessena. Vyrovnáno 2:2.

83. minuta - Bryan Cristante místo přihrávky na volného Schicka volí střelu na zadní tyč, která se zbrzdí o Cillessenovu levou rukavicu, ale nakonec se stejně doplouží do sítě. 3:2 pro AS.

86. minuta - Schick je v pokutovém území podražen na „saních“ jedoucím obráncem Juanem Brandarizem  a Diego Perotti nařízený pokutový kop s přehledem proměňuje. Hotovo, třetí tým posledního ročníku Serie A poráží španělského mistra 4:2, přestože na střely prohrál 13:21. Mužem zápasu byl vyhlášen Cristante.

"Hráli jsme s ohromně kvalitním mužstvem, místy nás Barcelona výrazně přehrávala a měla vysoké procento držení balonu. My jsme spoléhali na rychlé kontry, které nám přinesli úspěch, byla tam ale místa, kde jsme měli volit lepší rozhodnutí. S utkáním nemohu být zcela spokojen, musíme se hodně zlepšit," komentoval utkání pro klubový web AS Řím kouč Eusebio Di Francesco a naznačil i zúžení kádru.

"Jsme ve fázi, kdy kádr musíme redukovat. Rozhlížíme se a hodnotíme výkony jednotlivých hráčů. Nespěchám na to, zároveň ale také nechci mít v týmu třicet fotbalistů, to by způsobovalo potíže. Chci mít ty správné hráče, kde každý z nich bude mít šanci nastupovat."

Další utkání zámořského turné odehraje Schick a spol. 8. srpna v New Yorku na MetLife Stadium (domov týmů NFL NY Giants a NY Jets) proti Realu Madrid. Těšíte se? Těšte se...

Diego Perotti nařízenou penaltu bezpečně proměnil a AS Řím porazilo Barcelonu 4:2.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2