Juventus zdolal AS Řím 1:0, Vlci ztrácí na čelo už 25 bodů. Inter ztratil | iSport.cz
22. prosince 2018 • 22:55

Juventus zdolal AS Řím 1:0, Vlci ztrácí na čelo už 25 bodů. Inter ztratil

LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?

Fotbalisté Juventusu Turín ve šlágru italské ligy zvítězili 1:0 nad AS Řím gólem Mandžukiče a po 17 kolech vedou tabulku o osm bodů před Neapolí. Ta proti Spalu Ferrara potvrdila roli favorita a zvítězila 1:0. Naopak AC Milán před vlastními diváky stejným výsledkem podlehl Fiorentině a ve třetím utkání za sebou nedokázal skórovat. Inter pak jen remizoval na hřišti posledního Chieva 1:1.

Juventus v lize poosmé za sebou zvítězil a pošesté po sobě neinkasoval. Dosud ztratil jen dva body za remízu. Zápas s AS rozhodl v 35. minutě po centru hlavičkou Mandžukič, další dvě branky Juventusu neuznal s pomocí videa rozhodčí. Český útočník Patrik Schick odehrál za Římany celý zápas a vyprodukoval jednu střelu. V této sezoně Serie A má na kontě stále jen jeden gól.

O čtvrté výhře Neapole v řadě rozhodl v nastaveném čase prvního dějství po rohovém kopu hlavou stoper Albiol.

AC Milán nestačil na Fiorentinu

V Miláně byl jediným střelcem zápasu v 73. minutě Chiesa. Mladý útočník Fiorentiny se prosadil zpoza vápna. Domácí "Rossoneri" po dvou bezbrankových remízách potřetí za sebou nedokázali dát gól, což se jim v Serii A stalo poprvé od listopadu 2001.

Na čtvrté místo před AC se posunulo Lazio Řím, které porazilo na svém hřišti 3:1 Cagliari a ukončilo sedmizápasové čekání na vítězství ve všech soutěžích. O zisku tří bodů rozhodli už v prvním poločase Milinkovič-Savič a Acerbi. Stoper Lazia dal od začátku ročníku 2015/16 už jedenáctý ligový gól, žádný obránce v Serii A nemá lepší bilanci. Po pauze skóroval ještě Lulič, soupeř snížil z penalty. Římané uspěli v lize po pěti utkáních a upevnili si pozici na pohárových příčkách.

Jankto byl u obratu Sampdorie

Sampdoria vyhrála v Empoli 4:2 a zápas rozhodla po příchodu Jakuba Jankta v 86. minutě. Domácí vedli po proměněné penaltě Pasquala, Sampdoria ale brankami Ramíreze a Quagliarelly vývoj otočila. Zkušený italský útočník Quagliarella skóroval v sedmém zápase Serie A v řadě, což se z jeho krajanů povedlo naposledy v roce 2010 Antoniu Di Natalemu.

Domácí srovnali, ale trenérovi janovského celku Giampaolovi skvěle vyšlo střídání. Pět minut před koncem poslal do hry spolu s Janktem i Caprariho, a právě italský útočník dvěma brankami rozhodl.

FC Janov poprvé pod trenérem Prandellim uspěl za tři body, doma si poradil 3:1 s Bergamem. Hosté přitom mohli jít do vedení, ale Iličičův pokutový kop zneškodnil Radu. Skóre tak otevřel nejlepší střelec Serie A Piatek. Druhou penaltu pro Atalantu už Zapata ve druhém poločase se štěstím proměnil, ale o výhře Janova rozhodl Lazovič. Bergamo dohrálo bez vyloučených Palomina a Toloie a v nastavení ještě přidal 14. gól v sezoně Piatek.

Italská fotbalová liga - 17. kolo:

Lazio Řím - Cagliari 3:1
Branky: 12. Milinkovič-Savič, 23. Acerbi, 67. Lulič - 90.+2 Pedro z pen.

AC Milán - Fiorentina 0:1
Branka: 73. Chiesa

Empoli - Sampdoria Janov 2:4
Branky: 11. Pasqual z pen., 79. Caputo - 87 a 90.+2 Caprari, 69. Quagliarella, 41. Ramírez

FC Janov - Bergamo 3:1
Branky: 45.+6 a 89. Piatek, 67. Lazovič - 55. Zapata z pen.

Neapol - Spal Ferrara 1:0
Branka: 45.+1 Albiol

Sassuolo - FC Turín 1:1
Branky: 90.+2 Brignola - 55. Belotti

Udine - Frosinone 1:1
Branky: 32. Mandragora - 61. Ciano z pen.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY