Piacenza po debaklu 0:20 vyloučena z ligy. Frašku nestrpíme, říká svaz | iSport.cz
18. února 2019 • 19:39

Piacenza po debaklu 0:20 vyloučena z ligy. Frašku nestrpíme, říká svaz

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Plzeň - Baník: Krmenčík nadvakrát dorazil míč do sítě a pak slavil jako Ronaldo, 2:0! Plzeň - Baník: Krmenčík nadvakrát dorazil míč do sítě a pak slavil jako Ronaldo, 2:0!
Mladá Boleslav - Kladno: Jágr perfektně našel Valského a hosté šli do vedení, 0:1 Mladá Boleslav - Kladno: Jágr perfektně našel Valského a hosté šli do vedení, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Italský fotbalový klub Pro Piacenza byl po kuriózním zápase, v němž nasadil pouze sedm mladíků a prohrál 0:20, vyloučen z třetí ligy. Den po utkání na hřišti Cunea o tom rozhodla disciplinární komise, která navíc uložila zadluženému týmu pokutu 20.000 eur (514.000 korun).Piacenza nastoupila v okleštěné sestavě kvůli stávce hráčů, kterým celou sezonu neplatí, stejně jako dalším zaměstnancům. Tři její předchozí zápasy byly kontumovány a další kontumace by znamenala konec v soutěži. Piacenza se pokusila zachránit zoufalým krokem, když poslala do zápasu sedm mladých fotbalistů a z devatenáctiletého kapitána udělala zároveň trenéra.

Místo udržení naděje na pokračování v soutěži však schytala debakl a navíc popudila vedení italského fotbalu. "Tohle byla urážka sportu. Podobnou frašku už víckrát nestrpíme," řekl předseda italské federace Gabriele Gravina.

Pro hráče Cunea byl zápas s Pro Piacenzou lehkým tréninkem
Pro hráče Cunea byl zápas s Pro Piacenzou lehkým tréninkem

 
8. kolo
Články odjinud


Články odjinud