Bergamo nastřílelo Boloně čtyři góly za čtvrt hodiny. Krejčí hrál v základu | iSport.cz
4. dubna 2019 • 23:00

Bergamo nastřílelo Boloně čtyři góly za čtvrt hodiny. Krejčí hrál v základu

Bergamo nasázelo Boloni 4 góly za 15 minut
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek

Fotbalisté Boloni v sestavě s českým záložníkem Ladislavem Krejčím dostali čtyři góly v úvodní čtvrthodině a zápas 30. kola italské ligy v Bergamu nakonec prohráli 1:4. V tabulce zůstali na sestupovém 18. místě, vítězná Atalanta naopak na páté pozici útočí na postup do Ligy mistrů.

Bergamo má v současnosti výtečnou formu, z předchozích čtyř zápasů vytěžilo deset bodů a nezastavila ho ani Boloňa. I ta přitom za sebou měla tři vítězná utkání, jenže tentokrát se myšlenky na další bodový zisk rychle rozplynuly.

Už v páté minutě to po Iličičových gólech bylo 2:0, další branky záhy přidali Hateboer a Zapata. Čtyři góly v úvodních 15 minutách v italské lize nastřílel naposledy Juventus v roce 1932. Boloňa v druhém poločase alespoň snížila, když Orsolini překvapil domácího brankáře střelou od postranní čáry.

Fotbalisté Sassuola vyhráli nad posledním Chievem 4:0 a poprvé od konce ledna si připsali tříbodový zisk. Ten je v tabulce posunul o tři místa výš, nyní jsou jedenáctí. Dva góly vstřelil jednadvacetiletý turecký obránce Demiral, obě přesné hlavičky stihl během prvního poločasu.

Utkání týmů s nejhorší aktuální formou se po změně stran stalo jednoznačnou záležitostí domácích hráčů, kteří rychle přidali ještě dvě branky. Chievo ze 30 ligových zápasů vyhrálo jen jediný, jeho zmar v závěru podtrhl Giaccherini neproměněnou penaltou.