Juventus prohrál se Spalem, Džeko rozhodl o výhře Říma. Uspělo i AC | iSport.cz
13. dubna 2019 • 22:38

Juventus prohrál se Spalem, Džeko rozhodl o výhře Říma. Uspělo i AC

NFL Draft Week: Jak pracují týmy a jaké fungují na draftu strategie? NFL Draft Week: Jak pracují týmy a jaké fungují na draftu strategie?
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali

Fotbalisté Juventusu prohráli v 32. kole italské ligy na hřišti Spalu Ferrara 1:2 a nevyužili první možnost získat s předstihem osmý mistrovský titul v řadě. Slavit mohou v neděli, pokud druhá Neapol neporazí Chievo.

Trenér Allegri nechal před čtvrtfinálovou odvetou Ligy mistrů s Ajaxem Amsterodam odpočívat řadu opor v čele s kanonýry Ronaldem a Mandžukičem. Premiéru v Serii A si tak odbyli hned tři mladíci Juventusu včetně sedmnáctiletého stopera Iwerua, který odehrál celý zápas.

Skóre otevřel po půlhodině hry devatenáctiletý útočník Kean a prodloužil svou gólovou sérii na šest utkání. Krátce po pauze ale vyrovnal po rohovém kopu domácí obránce Bonifazi a v 74. minutě dokonal obrat kapitán Floccari.

Ferrara porazila úřadujícího italského mistra po dlouhých 62 letech. Připsala si čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů a výrazně se přiblížila záchraně, na sestupové příčky má náskok sedm bodů. "Stará dáma" prohrála v lize teprve podruhé v sezoně.

AS Řím doma udolal Udine 1:0. Český útočník Patrik Schick odehrál za vítěze první poločas. Dvojité střídání o poločasové pauze Římanům prospělo a v 67. minutě se dočkali branky. Svou první domácí ligovou trefu po téměř roce si připsal Džeko, který využil El Shaarawyho pas za obranu a sám před Mussem nezaváhal.

Čtvrté místo před "Vlky" uhájil AC Milán, který porazil v souboji dvou pohárových aspirantů římské Lazio 1:0. Jedinou branku vstřelil v 78. minutě z penalty Kessié. AC vyhrál po čtyřech zápasech a odskočil osmému Laziu na rozdíl šesti bodů. Nadále tak drží pozici zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY