Konec modré?! Itálie po 65 letech oblékne zelený dres, značí renesanci | iSport.cz
8. října 2019 • 12:02

Konec modré?! Itálie po 65 letech oblékne zelený dres, značí renesanci

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Postoupí Bohemians? Má cenu sázet proti Spartě a Plzni?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Squadra Azzurra, nebo Squadra Verde? Fotbalisté Itálie odehrají minimálně víkendový kvalifikační zápas proti Řecku v pro ně nezvyklých zelených dresech. Puma pro ně vyrobila sadu připomínající slavnou historii ale i mladou krev. Na nový modrý dres si zastánci klasické barevné kombinace počkají do jara.Olympijský stadion v Římě, zápas slavné italské reprezentace a domácí v zeleném. Toho se nejen „tifosi“ dočkají už v sobotu. Tmavě zelenou doplňuje modré lemování a zlatý znak italského svazu.

Jednou už italské áčko v zelené hrálo. Před 65 lety na stejném stadionu hostilo Argentinu a v památném zápase ji porazilo 2:0. Jako vzpomínku na něj se do zelené čas od času oblékly mládežnické výběry, hlavní motivací „zelenáčů“ pak mělo být hrát v modrých dresech prvního týmu.

Nová sada má prolnout historii se současností. Design je plný renesančních prvků a renesancí prochází i celý tým, vždyť ve výběru Roberta Manciniho se v posledních měsících objevilo minimálně dvanáct hráčů pod 25 let.

Nový pamětní dres se má stát domácí volbou Itálie do března příštího roku, pak se světu představí dresy pro mistrovství Evropy a zelená se přesune do pozice třetí sady pro zvláštní příležitosti. Pro zápas s Řeckem už je ale potvrzená, do konce roku bude tým z Apeninského poloostrova hrát doma ještě v půlce listopadu s Arménií.

Nový italský dres
Nový italský dres

Nový Sport Góóól kupujte na iKiosek.cz ZDE>>>

Sport Góóól

Vstoupit do diskuse
0
30. kolo
Články odjinud


Články odjinud