Radary proti rasismu? Italové bojují proti pokřikům novou technologií | iSport.cz
21. října 2019 • 11:42

Radary proti rasismu? Italové bojují proti pokřikům novou technologií

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs Hradní stráž je na místě! Podívejte se do O2 areny před Prague PlayOffs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Italská fotbalová federace (FIGC) chce využít v boji s rasismem na stadionech technologie. Zdroj nevhodných pokřiků by mohly odhalit speciální radary."Budou stačit dva radarové panely na jeden sektor na stadionu. Náklady nejsou nijak přehnaně vysoké a systém dodá italský výrobce," řekl římskému deníku La Repubblica prezident FIGC Gabriele Gravina.

Pozor si svaz bude muset dát na ochranu soukromí, neboť díky radarům bude možné odposlouchávat i běžné rozhovory. "Koordinujeme to s ministerstvem vnitra a chtěli bychom systém otestovat 18. listopadu v zápase Itálie s Arménií v Palermu," řekl Gravina.

Na italských stadionech bylo v poslední době několik hráčů tmavé pleti vystaveno rasistickým pokřikům. Naposledy se terčem opičích skřeků fanoušků AS Řím stal v nedělním duelu Serie A záložník Sampdorie Janov Ronaldo Vieira.

 
13. kolo
Články odjinud


Články odjinud